Šla přes bolest

Strýcová o porážce se Serenou: Moje zranění zápas nerozhodlo

Téma:

Smolný moment ve druhém gamu jako kdyby symbolizoval semifinálový zápas Barbory Strýcové. Plzeňská rodačka si hned při druhé výměně natáhla zadní stehenní sval na pravé noze a zápas hladce 1:6, 2:6 s Američankou Serenou Williamsovou prohrála. „Sval jsem cítila celý zápas, ale nechci se vymlouvat, Serena byla příliš dobrá, abych ji porazila,“ vzkázala třiatřicetiletá Češka.

Šla do utkání s pocitem, že nemá co ztratit. Strýcová byla proti sedmatřicetileté Williamsové považována za velkou outsiderku. Píchnutí ve svalu zkraje utkání ale ještě víc určilo směr, jakým se duel bude vyvíjet.

Při tomto pohybu se Barbora Strýcová zranila:


 

Ačkoliv se Strýcová snažila, zdravotní handicap a hlavně hra Sereny Williamsové ji nepustily k její obvyklé hře na trávě. „Myslím si, že Serena zahrála nejlepší zápas, co tento rok ve Wimbledonu měla. Vůbec mě nepustila k mé taktice, byla příliš dobrá,“ řekla Strýcová.

„Natáhla jsem si zadní stehenní sval, pak už jsem ho cítila celý zápas. Bylo tak těžké zahrát nějaké údery, které ráda na trávě hraju, protože mě noha nepustila. Ale nechci se na to vymlouvat, ale ten zápas to vůbec neovlivnilo,“ dodala.

Využitý mečbol Sereny Williamsové:Americká legenda totiž na kurtu kralovala. Vyhrála hned 24 z 27 výměn na svém servisu, k tomu přidala 28 vítězných míčů a 4 esy.

 

Přesto si účastí mezi čtyřmi nejlepšími tenistkami zajistila Strýcová své kariérní maximum v ženské dvouhře. Teď se ale musí zkoncentrovat na páteční zápas debla, kam se i přes zdravotní trable chystá nastoupit.

„Koncentraci stále musím udržet a připravit se na zítřek, protože to bude těžký zápas. Tělo se musí dát dohromady, abych mohla předvést stoprocentní výkon,“ poukazuje Strýcová, která po boku parťačky Su-wej Sie bude bojovat o finále proti dvojici Babosová – Mladenovicová.

GALERIE: Barbora Strýcová podlehla v semifinále Wimbledonu Sereně Williamsové

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Barbora Strýcová

 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   16:55 18:55
   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

Celý program