Wimbledon 2019

Berdych končí hned v 1. kole! Kvitová svůj návrat na kurt zvládla

Tomáš Berdych

Nevědělo, s jakou formou přijede. Tomáš Berdych více než tři měsíce nehrál soutěžní zápas kvůli problémům se zády. Ve Wimbledonu svůj první zápas nezvládl. Ve třech setech prohrál s Američanem Taylorem Fritzem. Vypadly i Kristýna Plíšková s Terezou Martincovou. Naopak z postupu se radují Petra Kvitová, Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková.

Berdychovi se staly osudnými koncovky prvních dvou setů. Pokaždé podával za stavu 4:5, ale ani jednou své podaní neudržel. Ve třetím setu prohrával už 0:5. Hrozící kanár ale odvrátil, nicméně více než tři gamy neuhrál, a tak se loučí hned v 1. kole.

Takto Taylor Fritz využil mečbol:

Naopak Petra Kvitová, která se také vracela po zranění, dokázala soupeřku porazit. Česká hráčka měla natržený sval v předloktí v levé ruce, ale při zápase to vůbec nebylo znát. Působila jistým, sebevědomým dojmem a stále může pomýšlet na třetí titul ve Wimbledonu.

Parádní úder Kvitové při mečbolu:

Strýcová do utkání proti o dvacet jedna míst výše postavené soupeřce vstoupila sebevědomě. Hned v úvodním gamu měla šanci 33. hráčku světa brejknout, nicméně šanci nevyužila. Plzeňské rodačce, které patří 54. pozice na žebříčku WTA, se to povedlo až v pátém gamu. Totéž zopakovala o čtyři hry později.

Barbora Strýcová
Zdroj: profimedia.cz Barbora Strýcová

Ve druhé sadě už na kurtu kralovala. Curenkovové nedovolila si vytvořit ani jeden brejkbol a sama hned první využila. Totéž zopakovala ještě jednou a po hodině a jedenácti minutách slaví postup.

Využitý mečbol Barbory Strýcové:

To Kateřina Siniaková se zapotila mnohem víc. Třiadvacetiletá Češka postoupila až ve třech setech. V tom prvním se dost trápila, hodně kazila a rozčilovala se. V dalších dvou ale svou hru zpřesnila, dokázala se pozitivně nahecovat a navíc při ní stálo i štěstí. Rusku Alexandrovovou nakonec porazila 2:6, 6:1 a 6:1.

Tereza Martincová
Zdroj: Instagram Terezy Martincové Tereza Martincová

V All England Clubu se poprvé ve své kariéře ve dvouhře představila také Tereza Martincová. První set proti Wangové prohrála za půl hodiny 2:6, ve druhém měla tři setboly za stavu 5:4, ale nevyužila je. Otěže zápasu pak znovu převzala Wangová a sadu otočila a postoupila do druhého kola.

Stejný osud potkal i Kristýnu Plíškovou. Rodačka z Loun sice po prohraném první setu, urvala ten druhý, nicméně ve třetím Slovince Juvanové opět podlehla.

17:20

FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)