nova sport galavečer ufc

Striptýz štěstí nepřinesl. Souboj krásek skončil rychlým uškrcením!

Předposlední UFC galavečer letošního roku se odehrál v americkém Sacramentu. Město, které dostal na zápasnickou mapu Urijah Faber a jeho tým Alpha Male, se tak konečně dočkalo pořádné UFC akce ve své nové aréně. Hlavními taháky se stali samozřejmě domácí zápasníci. Mladou krev zastoupila již velká hvězda Paige VanZant a naopak roli veterána a legendy se ujal Urijah Faber, pro kterého to byl navíc poslední zápas v jeho bohaté kariéře.

Urijah Faber patří mezi největší jména v nižších váhových kategoriích. Má se za to, že právě on stál za tím, že UFC zavedla muší, bantamovou a pérovou váhu, právě v době jeho slávy. V WEC světový titul získal, v UFC se mu ovšem tento úspěch nepodařil.


Před zápasem oficiálně prohlásil, že duel s Bradem Pickettem bude v jeho rodném městě tím posledním. S myšlenkou nechat vše, co ve mně ještě zbývá, v oktagonu tak Urijah nastolil řádné tempo. Rychlostí a aktivitou zkušeného Brita jasně předčil a v prvním kole ho po jednom povedeném úderu poslal i k zemi. Picketta tak snadno ale neukončíte, a tak pokračoval boj i nadále. Urijah stále hýřil aktivitou a nádherně kombinoval akci v postoji s porazy. Výsledkem se stalo naprosto jednomyslné rozhodnutí ve prospěch domácí hvězdy. Během jeho závěrečného proslovu celá aréna povstala a tleskala. Jednoduše loučení hodné legendy.
 

Veterány poté v oktagonu vystřídali dva mladí talenti. Teprve dvacetiletý „Super“ Sage Northcutt a přemožitel CM Punka, Mickey Gall. Klasický střet postojáře a zemaře měl odhalit, kdo z mladíků má lépe našlápnuto v kariéře UFC zápasníka. Sage i Mickey, ale chtěli dokázat, že na svých slabších stránkách pracují. Zápas nicméně odhalil, kdo je opravdu lepší na zemi, ale i v postoji. Sage svou rychlostí byl v úderech vždy o krok napřed před Mickeym. Ovšem jakmile se šlo v prvním kole na zem, Mickey exceloval. Pokusy o submisi se ukázaly být v prvním kole neúčinné. V druhém kole Mickey nesundal Sage porazem, ale dobře mířenou pravačkou za ucho a otřeseného mladíka rychle na zemi rychle uzamkl pomocí body locku a poté už to byla jen chvilka do odklepání.


Sage tak po druhé v UFC odklepal, čímž naopak protáhl Mickeyho neporazitelnost. A o koho si řekl Micky příště? „Rád bych přivítal zpět Dana Hardyho. Říkal, že se vrací, a já jsem teď pro něj skvělý zápas. Je to legenda a já bych s ním rád zápasil.“ Jedno se Mickeymu musí nechat, soupeře si opravdu umí vybírat.
 

Třešničku na pomyslném dortu obstaral dnes duel mezi domácí Paige VanZant a bývalou šampionkou Invicty, Michelle Waterson. „Souboj krásy“, jak dostal tento zápas označení, díky oběma slečnám se celý týden těšil velké pozornosti. Paige v UFC dokazuje, že za pěknou tvářičkou stojí i velká dřina. Podobobně i Michelle se snaží zvládnout jak roli matky, tak být jednou z nejlepších zápasnic na světě.
 

Pozornost na sebe obě ženy strhly už před samotným soubojem, kdy Paige podráždila své fanoušky "striptýzem" na předzápasovém vážení.

Po usměvavých setkáních a mini tanečním souboji na vážení, se však po zavření oktagonu začalo brát všechno vážně. Ne nadlouho.

Michelle si díky svému základu v karate drží netradiční postoj, kdy stojí ke své soupeřce bokem a snaží se především kopat. Paige tak nejdříve musela najít cestu, jak se k Michelle dostat blíže, aby mohla uplatnit svůj box. Zkracování vzdálenosti přineslo souboj u pletiva, kde si Michella pomohla skvělým přehozem, kterým dostala Paige na zem a podobně jako Mickey v předcházejícím zápase, tak i ona Paige uzamkla body lockem. Paige se snažila vymanit, jak jen to šlo, ale Michelle zkušeně nepanikařila a jen pomalu a jistě stahovala nasazený rear-naked choke. To šlo až tak daleko, že Paige ani neodklepala, čímž na chvíli omdlela a rozhodčí musel zápas ukončit.

Hořkosladký závěr pro domácí publikum, které bylo nadšené z výkonu Fabera, muselo nyní zkousnout rychlou porážku Paige. Michelle obhájila své kvality i svou pozici v UFC. Smutná nemusí být, ale ani Paige, jelikož obě opět jednou ukázaly kvality ženského MMA.
 

A pokud je řeč o ženském MMA, tak 31. prosince ráno nás bude čekat titulový zápas žen, o který se utká samotná Ronda Rousey, coby nekorunovaná královna. Kromě toho bude k vidění i vyhecovaný titulový zápas mezi Dominickem Cruzem a Codym Garbrandtem, který je mimo jiné také odchovanec ze Sacramenta.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZVRHLÉ VIDEO: Vrahům a zlodějům povolili ve vězení vystoupení striptérek. Takhle to dopadlo!

Soutěž o americkou dětskou miss: Holčička předvedla šokující striptýz!

Lukáš Zduba, msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:10 17:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program