galerie olympiský hrdina

Stříbrný sympaťák Pepa Dostál! Co jste o něm určitě nevěděli

Josef Dostál
Zdroj: Profimedia / facebook
Josef Dostál
Téma:

Seznamte se s dalším českým olympijským hrdinou. Kajakář Josef Dostál získal na hrách pod pěti kruhy medaili už před čtyřmi lety v Londýně ve čtyřkajaku. V Riu přidal stříbro v sólové jízdě. Ale co byste o něm měli vědět?

Tenhle vousatý sympaťák je na kajakářské poměry docela obr. Jen si to zkuste, složit více než dva metry do lodi, která má upalovat pro medaili. Josef Dostál to bere s úsměvem. A kajkay už mu stejně dělají na míru.

GALERIE: Olympijský medailista Josef Dostál

1
/
9
Zdroj: facebook
GALERIE: Olympijský medailista Josef Dostál - 4

"Do kajaku jsem vlezl už jako malý kluk. Ze začátku mě to vůbec nebavilo, zato honit kachny s kachňátky jo. Tak jsem si na pádlování zvykl a nakonec mi přirostlo k srdci. Čím víc jsem rostl, tím jsem pádloval rychleji. A protože mám teď přes dva metry, dokážu to valit sakra rychle," popisuje svou cestu k olympijské slávě na svých stránkách.

Pochází se sportovní rodiny, jeho táta je kajakář a také sochař, maminka byla skvělou volejbalistkou, ale i úžasnou jazzovou zpěvačkou.

A Pepa? Ten má vedle kajaku rád hlavně rybaření. Pstruzi, to je jeho láska. Chlubí se i úlovkem velkým 48 centimetrů. "Jaké to ryby nám tu plavou ve vodách pražských. Štiky, pstruzi, parmy i okouni - to vsechno jsem měl na háčku tento týden. Tento macek má 70cm a 2,3kg. A pak, že je Vltava znečištěná," glosoval nedávno svou další vášeň.

A pak je tu ještě Oliver. Mladší brácha třiadvacetiletého kajakáře. Když vidíte fotky, možná byste si řekli, že to bude syn. Ale kdepak. "Ač jsem žádného velkého bráchu sám neměl, tak se budu svědomitě snažit Oliverovi dělat toho nejlepšího. Ať už vymýšlet bejkárny, tak se ho i zastávat v bezpráví. A kdo ví, třeba ho s tátou přitáhnem taky na kajak!" plánoval při narození.

Pepa se svou přítelkyní Dianou Žolnerčíkovou ještě rodinu neřešili, vždyť jsou spolu jen něco krátce přes rok. Ale sluší jim to.

Oba jsou skvělí sportovci a sympatická beachvolejbalistka je po stříbrném úterku na svého milého ještě pyšnější! Doma se zapíjelo šampaňským!

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program