Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.7. 2016 20:15
mistrovství evropy gratulace

Dvě stříbra! Desetibojař Helcelet a oštěpař Veselý mají medaile

Vítězslav Veselý a Adam Helcelet
Zdroj: Profimedia

Český desetibojař Adam Sebastian Helcelet vybojoval na atletickém mistrovství evropy v Amsterodamu stříbrnou medaili! Stejnou radost má i oštěpař Vítězslav Veselý, který rovněž slaví stříbro.

Výkonem 8157 bodů a získal Helcelet svou první velkou medaili mezi seniory. Porazil ho pouze Belgičan Thomas van der Plaetsen, který nasbíral o 61 bodů víc.

 

Čtyřiadvacetiletý svěřenec Josefa Karase z Olympu Praha má první medaili mezi seniory. Dosud byl jeho největším úspěchem bronz z mistrovství Evropy do 23 let v roce 2013 v Tampere, z halového ME má čtvrté a páté místo, dvakrát byl pátý na halovém MS. Na ME v Curychu před dvěma lety skončil jedenáctý.
 

Veselý obhájil

 

Oštěpař Vítězslav Veselý obhájil na mistrovství Evropy stříbrnou medaili. Ve finále hodil 83,59 metru a porazil ho pouze Lotyš Zigismunds Sirmais, který se stal překvapivým šampionem díky novému osobnímu rekordu 86,66 m.

 

Třetí skončil obhájce titulu z Curychu Fin Antti Ruuskanen, který nenavázal na výborný výkon z kvalifikace, v níž překonal 88 metrů. Dnes jeho nejdelší hod měřil 82,44 m.

 

Další dva čeští zástupci ve finále Jakub Vadlejch a Jaroslav Jílek na rozdíl od kvalifikace nepřehodili hranici 80 metrů a seřadili se na devátém resp. desátém místě.

mm ČTK