Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.2. 2017 23:46
nova sport premier league darts

Velký obrat i ztráty favoritů! Večer v Brightonu přinesl čtyři remízy

Jelle Klaasen
Zdroj: Profimedia, ProSports/REX/Shutterstock

Nebývale vyrovnaný večer zažila šipkařská Premier League ve svém čtvrtém pokračování letošního ročníku. Na úvod si nováček Klaasen poměrně hladce poradil s Chisnallem, od té doby však byli diváci v Brighton Centre svědky dramatických bitev, které nepoznaly vítěze. Hned čtyřikrát totiž zápas skončil remízou.

Velkou příležitost získat první výhru měl nováček Klaasen. Ten se utkal s Davem Chisnallem, který si první výhru připsal až minulý týden v Leedsu, kde přehrál Huybrechtse.
 

Klaasen sice začal první leg stoosmdesátkou, nakonec jej však ztratil. Stejně se mu ovšem povedl i úvod druhého kola a tentokrát dokázal tento počin přetavit v bod. Hned vzápětí pak Chisnalla brejkl a dostal se do vedení. Jenže radost ho přešla o pár okamžiků později, kdy bylo vše opět nerozhodně. Chisnall měl pak parádně rozehranou hru, ovšem těsně minul double 11, nezadařilo se ale ani jeho soupeři. Chisnall poté potřeboval trefit double jedničky, trefil ale jen čistou jedničku, což pro něj byla ta nejhorší varianta a nakonec přišel o další podání.


To Klaasena nakoplo a dalším legem prolétl jen s jedním drobným zaváháním a šel do dvoubodového vedení. Mladý Nizozemec byl v laufu, další kolo zavřel na 152, chvíli nato už počtvrté během večera začal stoosmdesátkou a dospěl ke stavu 6:2. Chisnall pak při svém podání snížil, ale Klaasen ve vyrovnaném desátém legu zápas ukončil.
 

Pak už na plac přišel Michael van Gerwen, který čelil Adrianu Lewisovi, jenž zatím v letošním ročníku Premier League získal jen jednu výhru. Nizozemec hned v prvním legu dokázal zavřít na jedenáct šipek, po Lewisově vyrovnání ale hned při další příležitosti o vlastní podání přišel a musel dotahovat. Van Gerwen stál v Brightonu tváří v tvář v nebývalé pohodě hrajícímu Lewisovi, což se projevilo v šestém legu, kdy předvedl famózní zavření na 170 a zvýšil na 4:2.
 

Jenže i Van Gerwen pochopitelně umí. Rychle zvládl svůj servis, dostal se opět do kontaktu a číhal na další příležitost, kdy soupeře brejknout. A ta přišla hned vzápětí. Zavření na double osmnáct a skóre bylo po čtyřech. Strhující boj tak pokračoval dál, Lewis v devátém legu trefil stoosmdesátku, posléze si sehrál na double 12, ale třikrát těsně minul. Když se pak znovu dostal k terči, sice nejprve dvakrát ostřeloval cíl marně, ale nakonec zasáhl to, co potřeboval, a předvedl další brejk – 5:4 pro Lewise.
 

Van Gerwen ale zase dokázal oplatit stejnou mincí a opět vyrovnal. Jedenáctý leg byl pak jeho jasnou záležitostí a sice teprve podruhé v utkání, ale zato v klíčové chvíli se dostal do vedení. Lewis tak mohl už dosáhnout jen na remízu, což se mu díky závěrečné šipce do double dvanáctky i povedlo.

Neuvěřitelný zápas sehrál James Wade. Nad Garym Andersonem vedl už 5:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by mu měla v cestě za vítězstvím stát jakákoliv překážka. Jenže přišla a jmenovala se Gary Anderson. Ten se skoro v poslední možné chvíli rozjel a dařilo se mu téměř vše. Rychle snížil na 5:4, desátý leg ale rozjel o poznání lépe Wade a měl šanci jít opět do trháku. Zadrhl se ale na double jedničky a pustil Andersona k vyrovnanému stavu. A netrvalo dlouho a skotský borec, který v zápase prohrával už o čtyři body, měl jistotu minimálně remízy. Tou nakonec i utkání skončilo, když Wade napotřetí trefil double devítky.

Před Kimem Huybrechtsem stála velká výzva v podobě zkušeného matadora Phila Taylora. Belgičan ale hned v prvním legu vzal soupeři podání, když zavřel na 110. A jelikož při vlastním podání neměl dlouho potíže, držel si stále mírný náskok. Zaváhání ale nakonec přišlo a to v poslední možné chvíli. Za stavu 6:5 ve svůj prospěch byl Huybrechts na servisu, jenže v závěru ztroskotal na double dvacítky i desítky, naopak Taylor trefil kýžený prostor čísla osm a zařídil tak třetí remízu brightonského večera.
 

Poslední duel v Brighton Centre obstarali Raymond van Barneveld s Peterem Wrightem. Nebývale dramatický večer pokračoval i při této bitvě, když zkoušku nervů, kdo první povolí na podání, vyhrál až v devátém legu Wright a šel do vedení 5:4, které po chvíli ještě zvýraznil. Famózním závěrem si však nakonec van Barneveld vybojoval bod. Nejprve bez potíží získal bod na servisu, pak vyřídil Wrighta, který tentokrát vsadil na modro-bílou kombinaci svého charakteristického účesu, i při jeho podání závěrečným zavřením na 140 a na světě byla čtvrtá remíza v pátém utkání.
 

Po čtvrtém kole je tak na čele tabulky dosud neporažená trojice van Gerwen, Taylor a Wade. Z posledního místa se na úkor Chisnalla odpoutal Klaasen.

Výsledky: Chisnall - Klaasen - 3:7, van Gerwen - Lewis - 6:6, Anderson - Wade - 6:6, Taylor - Huybrechts - 6:6, van Barneveld - Wright - 6:6

Už ve čtvrtek 2. března přivítá desítku elitních šipkařů Westpoint Arena v Exeteru. Páté kolo Premier League budete moci sledovat na NOVA Sport 2 a VOYO.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   03:45

   Element (385)

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 23:45 01:30

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   01:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:05

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   09:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program