Publikováno 10. 3. 2017
nba originální zábava

Strhující i roztomilé bitvy: Hráčům v NBA konkurují miminka! VIDEO

LeBron James a miminko
Zdroj: Profimedia

Basketbalová NBA sice nabízí fanouškům po celém světě nejlepší basketbal, nicméně i ve zdejších zápasech jsou přestávky. A ty vyplňují stále populárnější klání. O co jde? Vězte, že v hlavní roli jsou miminka!

Je to nejen neskutečně roztomilé a zábavné, ale i napínavé a vyprodané arény v NBA to dokáže strhnout k podobnému šílenství jako samotné zápasy pod koši. Řeč je o tzv. "Baby races". Pod tímto anglickým názvem se neskrývá přesně to, co byste podle něj očekávali - závody malých dětí.
 

Týmy v NBA si tak našly opravdu originální způsob, jak zabavit fanoušky během přestávkového programu. Z jiných sportů, například fotbalu, známe různé fanouškovské soutěže ve střelbě na gólmana či zápasy malých fotbalistů. To, s čím přišly celky v NBA, ale všechny takové aktivity předčí.
 

Svou tradici mají závody třeba v Sacramentu. Jak to probíhá? Jednoduše. Parta rodičů se sejde na palubovce a vypustí své ratolesti do boje. A děti ukazují soutěživého ducha už od svého útlého věku! Některé sice musí jejich maminky a tatínkové nasměrovat či dokonce popostrčit, ale závěr závodu stojí za to.

Za neúnavného povzbuzování fanoušků v aréně nakonec jedno z dítek dospěje do cíle jako první a komentátor vyhlásí vítěze stylem, jako by ohlašoval při nejmenším další z famózní řady triple-doublů Russella Westbrooka.
 

msl TN.cz