Strhující bitva o Británii: Wales parádním obratem šokoval Anglii!

Tohle byla nefalšovaná ragbyová řežba. Už před výkopem se o duelu Angličanů s Velšany mluvilo jako o dosavadním vrcholu světového šampionátu. A na hřišti se to do putníku potvrdilo. Dlouho to vypadalo na triumf domácích, ale po úchvatném obratu v závěru slaví vítězství v nádherné bitvě Wales.

Bitva o Británii ukázala, jak velkou show umí zápasy v ragby nabídnout. Více než 80 tisíc diváků sledovalo v ragbyovém svatostánku Twickenham souboj, kterému nechybělo zkrátka nic. Emoce, tvrdé střety i vynikající výkony hráčů na obou stranách.

Na tribuně nechyběla ani královská rodina. Téměř celé utkání měl lepší náladu mladší Harry, protože Anglie držela otěže zápasu dlouho ve svých rukou. První poločas domácí borci i díky položené pětce vyhráli 16:9 a ještě v 52. minutě vedli 22:12.

112

Strhující ragbyová bitva Anglie - Wales - 5

Hodnocení:

S Velšany, kterým situaci navíc notně zkomplikovala zranění Hallama Amose a Liama Williamse, to nevypadalo vůbec dobře. Jenže. Deset minut před koncem skočil Gareth Davies do brankoviště a Dan Biggar následně potvrdil své kopáčské schopnosti. Lehkou konverzi zvládl a bylo srovnáno - 25:25.

PSALI JSME:

Jeho vrchol ale měl teprve přijít. Pět minut před koncem vyrobili Angličané chybu, po které si míč k trestnému kopu z 50 metrů postavil právě 25letý Biggar, který svůj velký zápas zakončil parádně. Proměnil i osmý kop v utkání a rozhodl o výhře Walesu 28:25!

V královské rodině se pocity rázem vyměnili. Do nadšeného juchání se pustil princ William, patron velšského ragby. Harry musí doufat, že Angličané už ve skupině neztratí. Jinak by po bitvě o Británii ztratili i postup. A to by bylo velké překvapení.

Královská rodina na ragby: Harry a William s manželkou Kate
Zdroj: profimedia.cz Královská rodina na ragby: Harry a William s manželkou Kate