Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 11. 2017
Hokej Generálka na OH

Zoufalý výkon ČR: Jandač se opřel do svých hráčů, fanoušci zuří!

Josef Jandač
Zdroj: Profimedia

Češi mají za sebou nepovedený Karjala Cup. To, že hokejová reprezentace na Euro Hockey Tour nikdy výrazně nedominovala, to tak zkrátka je a jen to na této akci znovu potvrdila. Letos je ale situace jiná. Jde o generálku na olympiádu. Jádro výběru České republiky na turnaji pod pěti kruhy budou tvořit právě ti, kteří teď tak pohořeli. Čeká nás tedy i propadák v Pchjongčchangu?

Kritičtí byli po nepovedeném Karjala Cupu hráči, i trenér Josef Jandač. „Chybělo nám prakticky všechno. Soupeř nás přehrál ve všech směrech - v agresivitě, nasazení i hokejovosti. Byli jsme všude později,“ řekl Jandač po utkání s Ruskem, ve kterém Češi prohráli 2:5. Dokázali vyhrát jen nad Švýcarskem a to těsně 3:2 a nestačili ani na Švédsko (prohra 3:5).

 

 

Jediné, co bylo alespoň trochu pozitivní, byly přesilovky. Z osmi gólů jich dali Češi sedm právě v početní převaze. Ani to ale nemůže hlavního kouče příliš těšit. „To je sice na jednu stranu dobře, ale na tu druhou, když nebudeme mít tolik přesilovek, nejsme schopni dát gól,“ dodal Jandač.

 

Kritika přichází i od fanoušků. „Tento zápas (s Ruskem) nám ukázal, kolik nám chybí, abychom se mohli rovnat s elitou. Děs a bída, takhle se o nominaci na ZOH nebojuje. Český hokej už není, co býval. Na zlaté časy můžeme zapomenout,“ zní jen několik vět z desítek kritických komentářů na sociálních sítích.

 

Anketa

Jak myslíte, že dopadne olympiáda pro český tým?

Hlasovalo 511 lidí.

lju TN.cz