mladý hrdina

Teenager zlikvidoval únosce dětí parádním chvatem! Všimlo si ho UFC

David Chmátal
David Chmátal
2.4. 2020 17:05
Téma:
UFC

I v krizové době, jako je současná pandemická situace, se z prostých lidí občas stanou hrdinové. Jedním takovým je teprve šestnáctiletý student, který wrestlerských chvatem zastavil nebezpečného zločince. Za svůj čin si vysloužil pozornost prezidenta UFC.

Student střední školy Canaan Bower se stal na konci března během chvíle národním hrdinou, když díky svému tréninku zadržel v Novém Mexiku Daniela Arroyo Beltrana. Dvaadvacetiletý pachatel se snažil na ulici unést tři děti ve věku od jednoho do devíti let. Po konfrontaci s matkou a neúspěšném pokusu se ukryl v blízkých potravinách, kde ohrožoval přítomné kolemjdoucí.
 

Přes ulici zrovna Bower tankoval benzín do svého auta, neváhal a přispěchal na pomoc. „Slyšel rány a křik, tak skočil do auta a přejel přes cestu. Když přijel, pachatel byl už v obchodě. Vešel dovnitř a na zemi bylo spoustu krve. Můj syn toho chlapa zezadu chytil a praštil s ním o zem, nasadil držení a počkal na příjezd policie,“ pospal situaci Canaanův otec pro deník Sun-News.Není náhoda, že mladík předvedl takový kousek. Měsíc před popsanou událostí vyhrál krajské mistrovství ve wrestlingu (obdoba řecko-římského zápasu) a účastnil se i celostátního šampionátu. V šestnácti letech zápasí v těžké váze, tedy do limitu 130 kg. Menší protivník tak pro něj nepředstavoval žádný problém a prolétl se vzduchem.

Ze středoškolského zápasníka se rázem stal hit. Jeho hrdinství plní média, ale sám Bower zkrátka dělal jen to, co považoval za správné. „Neměl jsem ponětí, že z toho bude taková senzace. V tu chvíli sem jen věděl, že někdo musí něco udělat, tak jsem to "něco" udělal," řekl Bower pro americkou televizi CBS.

Kromě široké veřejnosti si jeho hrdinství všiml i nejmocnější člověk současného MMA. Prezident UFC Dana White sdílel příběh na svém Instagramu a mladíkovi poslal vzkaz: „Hej Canaane, seš skvělej! Až pomine tahle temná doba, tak se s tebou hrozně rád setkám.“ Třeba se rýsuje nový šampion těžké divize. Není to však poprvé, co White vyzdvihl lidský příběh.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program