Dočkal se

Stramaccioni slaví v íránské lize svou první výhru! Jeho tým už není na sestup

Andrea Stramaccioni

Tak přece se dočkal. Italský stratég a bývalý kouč pražské Sparty Andrea Stramaccioni oslavil v íránské nejvyšší lize své první vítězství. Jeho tým FC Esteghlal v šestém kole porazil na svém hřišti Gol Gohar 2:1 a vyhoupl se pryč ze sestupových příček.

Tentokrát žádný inkasovaný gól v nastaveném čase druhého poločasu, tak jako ve třech z pěti odehraných ligových střetnutích. Nic takového. Proti Gol Goharu padla rozhodující branka už ve 49. minutě. Esteghlal se tak vyhoupl z dolních pater tabulky na jedenáctou příčku.

Stramaccioni si tak může částečně oddechnout. Po postupu v íránském poháru (3:1 po prodloužení nad Gol Reyhan Alborz) zaznamenal další potřebnou výhru.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Full Time #

Pspvek sdlen (@esteghlal.fc.official),

Exotické angažmá ale nezačal zrovna nejlépe. V klubu je od června a hned v srpnu si stěžoval, že nedorazily jeho vysněné posily. Problémem bylo, že nedostaly potřebné vízum.

Na konci srpna pak po prvním soutěžním utkání zuřil na tiskové konferenci, protože mu nebylo umožněno, aby měl během duelu na lavičce tlumočníka. O týden později ho dokonce v Íránu zatkli, protože neměl platná víza.