Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Sparťanský lodivod

Stramaccioni si sype popel na hlavu: Jak ve Spartě chyboval?

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Andrea Stramaccioni

Andrea Stramaccioni zůstává i po nepovedeném podzimu ve sparťanském klubu. Spousta fanoušků tradičního celku by si však raději přála, aby rezignoval. Italský lodivod teď poskytl v klubovém rozhovoru některé zajímavé informace. Mimo jiné přiznal, že angažovat tolik cizinců nebyl dobrý tah a bere ho jako svou chybu.

Stramaccioni začal s tím, že se v Česku během podzimu hodně poučil a získal mnoho zkušeností. Jako největší chybu ale bere to, že do Sparty přivedl mnoho posil z ciziny, které Letenské stály stovky milionů. "Přiznávám, to je jedna z mých chyb. Přivést tolik cizinců najednou nebyl dobrý nápad. Byl to jeden z důvodů, proč to na podzim nefungovalo," přiznal italský trenér.

 

 

Cizince Andrea Stramaccioni přivedl proto, že si myslel, že se dříve aklimatizují. "V Itálii a Řecku byla soutěž na rychlé přijetí cizích hráčů více připravená. Nejen na jejich přijetí, ale také na jejich vlastní adaptaci. Jsem si jistý, že všichni noví hráči jsou kvalitní, ale ne pro všechny bylo snadné se srovnat s českým fotbalem a českou ligou," pokračoval.

 

Už dříve řekl, že bude z týmu vyhazovat. I v nejčerstvějším rozhovoru na toto téma přišla řeč. "Takový je plán. Má představa je osmnáct až jednadvacet hráčů. Osobně jsem přednesl patnáct šestnáct hráčů, se kterými chci pracovat, o dalších budeme ještě hovořit s vedením. Rád bych si vytáhl i některé hráče z juniorky. Neříkám, že budou hned hrát, ale chci, aby si začali zvykat. Naše mládežnické týmy odvádějí velmi dobrou práci," uvedl Stramaccioni.

 

 

A jeho budoucnost v klubu? "Po posledním utkání jsme se sešli, předal jsem mu svou analýzu toho, co bylo v první části sezony špatně a co dobře, a také můj vlastní plán. Byl jsem rád, že pan Křetínský s většinou toho souhlasil," byl Andrea Stramaccioni za důvěru vedení.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   15:35

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   16:35

   Major League Soccer Highlights (24)

   17:05

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:30

   Melbourne Darts Masters

   15:30

   Major League Soccer Highlights (24)

   16:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   16:25

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   17:20

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   18:45

   Element (394)

Celý Program