Má to těžké

Stramaccioni už zuří v Íránu. To byla sabotáž, rozčiloval se po porážce

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Tento tah hrubě nevyšel. Italský kouč Andrea Stramaccioni si cestu k letenským fanouškům nenašel. Jeho rozšafné nákupy zahraničních hráčů stály Spartu nemálo peněz a diváci při vyslovení jeho jména doslova rudnou v obličeji.
Téma:

Má za sebou první odkoučovaný zápas v íránské lize. Soutěžní premiéra se ale Andreu Strammacionimu nepovedla. Jeho svěřenci prohráli 0:1 kvůli gólu v 94. minutě. A to ještě minutu před tím dostal jeden z jeho hráčů červenou kartu. Třiačtyřicetiletý trenér byl na pozápasové tiskové konferenci hodně emotivní, protože ho kromě výsledku, naštval i fakt, že během zápasu nebyl na lavičce tlumočník.

Když v červnu íránský klub Esteghlal oznámil příchod nového trenéra, byla to velká sláva. Fanoušci nejúspěšnějšího klubu v zemi se radovali, že přišel trenér z Itálie, který má za sebou praxi například v Interu Milán.


I příprava se povedla. Klub vyhrál všech šest duelů a čekalo se, že svou dominanci potvrdí i v prvním soutěžním utkání na hřišti outsidera Machine Sazi. Ale nestalo se. Stramaccioniho svěřenci prohráli 0:1 a italský kouč pak dost zuřil.


„Tohle jsme nečekali. Komentář k zápasu? To je prosté. Nezačali jsme vůbec dobře. Soupeř byl lepší než my. Taky měli dobrou šanci dát gól, ale náš brankář ji skvěle chytil. Pak jsme se ale probudili a hráli líp. Měli jsme také šance skórovat. Ve druhé půli neměl soupeř pořádnou šanci, ale naneštěstí pro nás dal gól po naší chybě. Nezasloužili jsme si prohrát,“ řekl na úvod tiskové konference vytočený Stramaccioni.


Nejvíce ho ale vytočilo to, že během zápasu nemohl mít na lavičce tlumočníka.


„Já jsem v klubu dva měsíce a řeším spoustu problémů. Já se ale nevzdávám, ale to, co se stalo dneska, v tom není absolutně žádný respekt vůči mně a mé profesi,prohlásil Stramaccioni.


„Pokud byste přišli do Itálie, odkoučovali tam první zápas, během kterého by vás odřízli od překladatele. Co to jako je? Sabotáž! Já se ale neloučím. Zůstávám. Budu bojovat dál. Za fanoušky! Protože Esteghlal má skvělé fanoušky. Gratuluji soupeři k vítězství a to je vše. Děkuji,“ dodal a z tiskovky odešel.

 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program