Má to těžké

Stramaccioni už zuří v Íránu. To byla sabotáž, rozčiloval se po porážce

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Andrea Stramaccioni
Téma:

Má za sebou první odkoučovaný zápas v íránské lize. Soutěžní premiéra se ale Andreu Strammacionimu nepovedla. Jeho svěřenci prohráli 0:1 kvůli gólu v 94. minutě. A to ještě minutu před tím dostal jeden z jeho hráčů červenou kartu. Třiačtyřicetiletý trenér byl na pozápasové tiskové konferenci hodně emotivní, protože ho kromě výsledku, naštval i fakt, že během zápasu nebyl na lavičce tlumočník.

Když v červnu íránský klub Esteghlal oznámil příchod nového trenéra, byla to velká sláva. Fanoušci nejúspěšnějšího klubu v zemi se radovali, že přišel trenér z Itálie, který má za sebou praxi například v Interu Milán.


I příprava se povedla. Klub vyhrál všech šest duelů a čekalo se, že svou dominanci potvrdí i v prvním soutěžním utkání na hřišti outsidera Machine Sazi. Ale nestalo se. Stramaccioniho svěřenci prohráli 0:1 a italský kouč pak dost zuřil.


„Tohle jsme nečekali. Komentář k zápasu? To je prosté. Nezačali jsme vůbec dobře. Soupeř byl lepší než my. Taky měli dobrou šanci dát gól, ale náš brankář ji skvěle chytil. Pak jsme se ale probudili a hráli líp. Měli jsme také šance skórovat. Ve druhé půli neměl soupeř pořádnou šanci, ale naneštěstí pro nás dal gól po naší chybě. Nezasloužili jsme si prohrát,“ řekl na úvod tiskové konference vytočený Stramaccioni.


Nejvíce ho ale vytočilo to, že během zápasu nemohl mít na lavičce tlumočníka.


„Já jsem v klubu dva měsíce a řeším spoustu problémů. Já se ale nevzdávám, ale to, co se stalo dneska, v tom není absolutně žádný respekt vůči mně a mé profesi,prohlásil Stramaccioni.


„Pokud byste přišli do Itálie, odkoučovali tam první zápas, během kterého by vás odřízli od překladatele. Co to jako je? Sabotáž! Já se ale neloučím. Zůstávám. Budu bojovat dál. Za fanoušky! Protože Esteghlal má skvělé fanoušky. Gratuluji soupeři k vítězství a to je vše. Děkuji,“ dodal a z tiskovky odešel.

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Olympique Lyon - Racing Strasbourg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program