Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Má to těžké

Stramaccioni už zuří v Íránu. To byla sabotáž, rozčiloval se po porážce

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Andrea Stramaccioni

Má za sebou první odkoučovaný zápas v íránské lize. Soutěžní premiéra se ale Andreu Strammacionimu nepovedla. Jeho svěřenci prohráli 0:1 kvůli gólu v 94. minutě. A to ještě minutu před tím dostal jeden z jeho hráčů červenou kartu. Třiačtyřicetiletý trenér byl na pozápasové tiskové konferenci hodně emotivní, protože ho kromě výsledku, naštval i fakt, že během zápasu nebyl na lavičce tlumočník.

Když v červnu íránský klub Esteghlal oznámil příchod nového trenéra, byla to velká sláva. Fanoušci nejúspěšnějšího klubu v zemi se radovali, že přišel trenér z Itálie, který má za sebou praxi například v Interu Milán.


I příprava se povedla. Klub vyhrál všech šest duelů a čekalo se, že svou dominanci potvrdí i v prvním soutěžním utkání na hřišti outsidera Machine Sazi. Ale nestalo se. Stramaccioniho svěřenci prohráli 0:1 a italský kouč pak dost zuřil.


„Tohle jsme nečekali. Komentář k zápasu? To je prosté. Nezačali jsme vůbec dobře. Soupeř byl lepší než my. Taky měli dobrou šanci dát gól, ale náš brankář ji skvěle chytil. Pak jsme se ale probudili a hráli líp. Měli jsme také šance skórovat. Ve druhé půli neměl soupeř pořádnou šanci, ale naneštěstí pro nás dal gól po naší chybě. Nezasloužili jsme si prohrát,“ řekl na úvod tiskové konference vytočený Stramaccioni.


Nejvíce ho ale vytočilo to, že během zápasu nemohl mít na lavičce tlumočníka.


„Já jsem v klubu dva měsíce a řeším spoustu problémů. Já se ale nevzdávám, ale to, co se stalo dneska, v tom není absolutně žádný respekt vůči mně a mé profesi,prohlásil Stramaccioni.


„Pokud byste přišli do Itálie, odkoučovali tam první zápas, během kterého by vás odřízli od překladatele. Co to jako je? Sabotáž! Já se ale neloučím. Zůstávám. Budu bojovat dál. Za fanoušky! Protože Esteghlal má skvělé fanoušky. Gratuluji soupeři k vítězství a to je vše. Děkuji,“ dodal a z tiskovky odešel.

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 16:15 17:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

   20:40

   Fotbal: FC Lorient - Rodez AF

Celý Program