Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Nová posila

Stramaccioni o příchodu Stanciua: Proč si pořídil tak drahého hráče?

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia/AC Sparta Praha

Sparta dnes oficiálně potvrdila příchod rumunského reprezentanta Nicolae Stanciua. Ten se tak podle zákulisních informací stal nejdražším fotbalistou v historii české ligy. Pražané za něj mají zaplatit Anderlechtu asi 117 milionů korun. Proč trenér Stramaccioni stál o tak drahého hráče? Na to odpověděl v klubovém rozhovoru.

Tomáš Rosický se rozhodl, že ukončí kariéru. Na jeho postu tak zůstalo nepokryté místo, které zacelil právě Stanciu. „Věděl jsem, že musíme nahradit Tomáše Rosického a to není nic snadného. Proto jsem požadoval kreativního záložníka,“ vysvětloval kouč Sparty.

 

 

Andrea Stramaccioni se přitom před nedávnem dušoval, že brát do klubu tolik zahraničních posil byla chyba. Teď přitom přivedl fotbalistu z Rumunska. Tomu ale italský trenér opravdu věří. „Klub odvedl velmi dobrou práci, protože Stanciu je hráč, který nám může pomoci. Poprvé jsem se s ním setkal v zápase Evropské ligy, kde jsme s Interem hráli proti FC Vaslui. Byl velice talentovaný,“ chválil si čtyřiadvacetiletého záložníka Stramaccioni.

 

 

Ve Spartě tak věděli, do čeho jdou. Podle nich je to sázka na jistotu a tak obrovskou sumu za Stanciua zkrátka vynaložili. Spokojenost je na obou stranách. „Byl rád, že sem přestupuje a že s námi může spolupracovat. Tímto ho chci přivítat a věřím, že nám dokáže pomoci,“ dodal Andrea Stramaccioni.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   Moto GP - VC San Marina (závod Moto GP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:25

   Házená: Füchse Berlín – TVB 1898 Stuttgart

   18:50

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:45

   Házená: THW Kiel - SG Flensburg - Handewitt

   16:45

   KITE LIFE (5)

   17:00

   Fotbal: Portland Timbers - D.C. United

   18:40

   Rychlá kola (9)

   19:05

   Off-road Maraton (5)

   19:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

Celý Program