Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 11. 2017
nula bodů kauza letná

Stramaccioni naznačil svůj konec. A Lafata ani se Spartou nebyl

Semih Kaya, David Lafata , David Bičík a Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Semih Kaya, David Lafata , David Bičík a Andrea Stramaccioni

Další prohra, další ztráta bodů. Jakoby ve Spartě už nebylo nic nové. Andrea Stramaccioni nezvládl další klíčový zápas a na pozápasové tiskovce připustil, že jaro už možná bude bez něj… Fanoušci Sparty se zase divili sestavě a aspoň na lavičce marně hledali Davida Lafatu…

Jakoby se všechno spiklo proti Stramaccionimu. Příznivci nejslavnějšího českého klubu trpí a na fórech glosují vtípky o tom, jak zase italský lodivod losoval sestavu z klobouku. Pravda je ale taková, že j jedenácti vysněných posil se v základu objevil jen Rio Mavuba. Zbytek hráčů, nakoupených za miliony sedělo na lavičce nebo vůbec k zápasu do Olomouce neodjelo. A přitom se hrálo o Evropu!


Zaráží ale fakt, že ani tentokrát nebyl v sestavě David Lafata, který se v posledním utkání s Jihlavou dokázal dostat do tří gólových šancí během 10 minut. Klubová ikona, ještě nedávno kapitán a miláček ochozů do Olomouce ani neodcestoval a tentokrát jeho absence Stramaccioni ani nevysvětloval.

Andrea Stramaccioni, Marc Janko, Jonathan Biabiany a Georges Mandjeck
Zdroj: Profimedia Andrea Stramaccioni, Marc Janko, Jonathan Biabiany a Georges Mandjeck

„Sparta je ve složité situaci a prochází si tou nejsložitější částí,“ naznačil jen už několikrát omílané téma, že v další sezoně se s věhlasným kanonýrem v podstatě už nepočítá.


Místo Lafaty byl v Olomouci zachumlaný v zimní bundě Marc Janko, který má zřejmě větší perspektivu udržet se v týmu, vždyť je mu jen 34 let, je o necelé dva roky mladší než Lafata.

Marc Janko
Zdroj: Profimedia Marc Janko

Střídačka Sparty v Olomouci byla vůbec divoká. Seděl na ní i uzdravený stoper Semih Kaya, či vysněný forvard Jonathan Biabiany. A dokonce i tvůrci hry Tal Ben Chaim a Tomáš Rosický. Spolu s nimi pak i Geroges Mandjeck, který na instagramu zřejmě naznačil vývoj dalších dnů. Přišel čas změny.

Post Georgese Mandjecka
Zdroj: Instagram Post Georgese Mandjecka

Kdo skončí? Možná můžeme číst mezi řádky ve slovech italského kouče: "Musíme se k problémům stavit čelem a řešit je. Sparta chce přestavět tým ať už ji povede Stramaccioni, nebo jiný trenér..."

ram TN.cz