Už žádný Esteghlal

Stramaccioni končí v Íránu! Klub ho údajně několik měsíců neplatil

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Tento tah hrubě nevyšel. Italský kouč Andrea Stramaccioni si cestu k letenským fanouškům nenašel. Jeho rozšafné nákupy zahraničních hráčů stály Spartu nemálo peněz a diváci při vyslovení jeho jména doslova rudnou v obličeji.
Téma:

Andrea Stramaccioni už není trenérem íránského klubu FC Esteghlal. Důvodem jsou nesrovnalosti mezi klubem a koučem a také vážné porušení ze strany klubu. Spekuluje se, že několik měsíců nedostali Stramaccioni a jeho asistenti zaplaceno. Proto se s vedením klubu bývalý kouč Sparty dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

V červnu se vydal na exotické dobrodružství, které nyní končí. A to se přitom týmu po velmi špatném začátku začalo v říjnu dařit. Je na špici íránské ligy. Poslední porážka přišla 22. září. Od té doby 9 výher a 2 remízy. Stramaccioni také v listopadu získal cenu pro nejlepšího kouče v celé Asii.

 

Třiačtyřicetiletý stratég vtiskl mužstvu ofenzivní styl. Tým vstřelil ve 13 ligových střetnutích 26 branek, což je nejvíc z celé ligy, přesto bývalý kouč Sparty či Interu Milán odchází.

 

„Andrea Stramaccioni společně s asistenty Marco Caserem, Sebastianem Eduardem Letem a Omarem Danesim oznámili, že v klubu končí. Všichni by rádi využili této příležitosti a poděkovali všem hráčům prvního týmu a ostatním zaměstnancům za vynikající výkony a profesionální spolupráci, která týmu umožnila dosáhnout na první místo navzdory všem potížím, které klub v posledních měsících měl,“ stojí v prohlášení klubu.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program