Fotbal Nevydařená premiéra

Straku štve prohra s poslední Duklou: Efekt Franze se nedostavil 

František Straka
Zdroj: ČTK
Téma:

Po šesti letech odkoučoval zápas české ligy. Trenér František Straka vedl Karvinou v 25. kole na hřišti Dukly. Na vítězství ale nedosáhl, jeho svěřenci prohráli 1:2 a propadli se na poslední místo.

Šedesátiletého kouče hlavně mrzela situace z 2. minuty, kdy Čolič ve vápně fauloval kapitána Dukly Miloševiče a sudí Julínek nařídil pokutový kop. „Takový faul se nesmí stát. To je diletantská chyba. Z mého hlediska je takový faul naprosto nepochopitelný.“
 

„Ti frajeři si musí uvědomit, že mají tu samou zodpovědnost jako trenér. Individuální chyby se nedají napravit. Efekt Franze se nedostavil, prohráli jsme, a to mě moc mrzí. „Měli jsme více šancí, kluci chtěli. Tomáš Wágner mohl dát na 2:2. V závěru jsme také měli velkou šanci. Bohužel při nás ale nestálo štěstíčko,“ dodal.
 

Zkušený stratég ale našel na hře karvinských i pozitiva. „Můžeme se odrazit od bojovnosti. Karviná byla známá tím, že od jejich hráčů fotbal bolel a od toho se musíme odrazit.
 

Příští týden má liga reprezentační pauzu, což Straka vnímá jako pozitivní. „Jednoznačně hraje v náš prospěch. Byl jsem u týmu i s cestou dva dny a to těžko můžete týmu něco vtisknout. Kluci si trochu odfrknou a musíme zapracovat na té chuti vyhrát zápas. Musíme zapracovat na psychice,“ konstatoval.

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program