Fotbal Nevydařená premiéra

Straku štve prohra s poslední Duklou: Efekt Franze se nedostavil 

František Straka
Zdroj: ČTK

Po šesti letech odkoučoval zápas české ligy. Trenér František Straka vedl Karvinou v 25. kole na hřišti Dukly. Na vítězství ale nedosáhl, jeho svěřenci prohráli 1:2 a propadli se na poslední místo.

Šedesátiletého kouče hlavně mrzela situace z 2. minuty, kdy Čolič ve vápně fauloval kapitána Dukly Miloševiče a sudí Julínek nařídil pokutový kop. „Takový faul se nesmí stát. To je diletantská chyba. Z mého hlediska je takový faul naprosto nepochopitelný.“
 

„Ti frajeři si musí uvědomit, že mají tu samou zodpovědnost jako trenér. Individuální chyby se nedají napravit. Efekt Franze se nedostavil, prohráli jsme, a to mě moc mrzí. „Měli jsme více šancí, kluci chtěli. Tomáš Wágner mohl dát na 2:2. V závěru jsme také měli velkou šanci. Bohužel při nás ale nestálo štěstíčko,“ dodal.
 

Zkušený stratég ale našel na hře karvinských i pozitiva. „Můžeme se odrazit od bojovnosti. Karviná byla známá tím, že od jejich hráčů fotbal bolel a od toho se musíme odrazit.
 

Příští týden má liga reprezentační pauzu, což Straka vnímá jako pozitivní. „Jednoznačně hraje v náš prospěch. Byl jsem u týmu i s cestou dva dny a to těžko můžete týmu něco vtisknout. Kluci si trochu odfrknou a musíme zapracovat na té chuti vyhrát zápas. Musíme zapracovat na psychice,“ konstatoval.

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program