Karviné se nedaří

Strakovo kouzlo přestává působit! Kouč ale ví, jak z krize ven

František Straka
Zdroj: profimedia.cz
František "Franz" Straka
Téma:

Když v březnu přicházel na lavičku Karviné, měl jediný úkol. František „Franz“ Straka měl fotbalisty slezského celku zachránit v nejvyšší soutěži. To se mu také povedlo. Karvinští v barážovém dvojutkání byli úspěšnější než Jihlava. Jenže v nové sezoně Fortuna ligy se slezskému celku vůbec nedaří. Po šesti kolech mají na svém kontě dva body za remízy a v tabulce jsou poslední.

Nedělní duel s Libercem jako kdyby podtrhl marné výkony karvinských fotbalisté v nové sezoně. Marek Hanousek trefil tyč, Martin Bukata zase břevno. Gól ale Strakovi svěřenci nevstřelili. A to Slovan dohrával bez dvou vyloučených hráčů.
 

„Fotbal je o gólech. V prvních třech zápasech hrajeme dobrý fotbal, ale nedáváme góly a to teď pokračuje dál. Vemte si ty šance, které jsme měli. Jedna tyčka, jedno břevno, dvě tutovky. To vás sráží,“ upozornil Straka na pozápasové tiskové konferenci.
 

Právě střílení branek je u Karviné zásadním problémem. Během letní pauzy odešel útočník Tomáš Wágner, který v minulé sezoně vstřelil jedenáct branek, do Mladé Boleslavi. Místo něj přišel Michal Petráň z druholigových Pardubic.
Karvinští v této sezoně za šest duelů vstřelili jen čtyři branky, dvě z nich právě Petráň. Celkově vybojovali dva body za remízy proti Slavii a Sigmě Olomouc. Zbylá čtyři utkání s Boleslaví, Baníkem Ostrava, Plzní a naposledy s Libercem prohráli. I proto jsou stále přibiti na ligové dno. Na předposlední Teplice, které mají zápas k dobru, ztrácí už tři body.
 

„Proti Liberci to byl z naší strany špatný výkon. To cítíme všichni. Na druhou stranu, i když jsme nehráli dobrý zápas, vypracovali jsme si šance. Mrzí mě, ale jak s těmi šancemi nakládáme. My se na ně nadřeme a pak je lehkovážně zahazujeme,“ komentoval Straka, který věří, že recept, jak se zlepšit, má.


 

„Musíme jet dál. Věřím, že se to zlomí. Věřím, že najdeme optimální sestavu, která nás zvedne. Musíme vše hodit za hlavu. Tyhle série patří k fotbalu. Je to hodně nepříjemný, ale budeme muset naší hru totálně zjednodušit,“ burcoval známý motivátor.
 

Dočkají se karvinští přílivu tří bodů už v sobotu ve Zlíně?
 

Související témata:
vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:35 01:05

   Marathon des Gorges - Kayaking & Trailrunning

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - New York Rangers

   03:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   04:00

   Laax Open

   04:35

   NHL: San Jose Sharks - New Jersey Devils

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:30 01:15

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Girondins Bordeaux

   01:15

   Ligue 1 Highlights (26)

   02:10

   UFC Reloaded (17)

   02:55

   UFC Reloaded (18)

   04:00

   Snowbike Festival & Tom Evans Profile

   04:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program