hokej klub vs. diváci

Straka vysvětlil diskotéku a nechápe protest: Diváci to věděli!

Martin Straka na lavičce Plzně
Zdroj: Profimedia

Bojovali o třetí bod v semifinálové sérii s Třincem. Po nepovedené desetiminutovce se ale k Plzni otočili fanoušci zády a část kotle odešla. Nemělo to ale žádné spojení s výkonem, ale s protestem proti kroku pořadatelů. K nepříjemné situaci se vyjádřil i generální manažer Martin Straka.

Plzeň vedla 2:1 na zápasy a v pondělí chtěla na domácím ledě získat třetí bod. Skóre otevřel na začátku druhé třetiny Pulpán. Poté ale přišla desetiminutovka hrůzy. V ní Indiáni sice jednou skórovali, čtyřikrát ale inkasovali.


A část kotle opustila sektor. Hráči si zajisté mysleli, že je to kvůli frustraci z výsledků a byli po zápase pořádně zklamaní. „Chtěl bych poděkovat za celou kabinu těm fanouškům, kteří s námi zůstali po 60 minut! Osobně jsem se při návratu do extraligy strašně těšil na naše fanoušky a jsem teď velice zklamaný. Hrajeme semifinále extraligy, bojujeme o finále a část kotle v druhé třetině odejde? Takové fanoušky nepotřebujeme," vzkázal jim kanonýr Jan Kovář.


Jenže situace nevznikla kvůli výkonu, ale kvůli protestu proti „diskotéce“ na stadionu. Tu spustili pořadatelé, aby přehlušili vulgarity domácího kotle na třinecké hráče. Vše doplnil nápis na kostce „Raději diskotéku, než vulgarismy“.


Teď se k situaci vyjádřila i legenda českého hokeje Martin Straka. „S našimi fanoušky pořádáme pravidelná setkání, při nichž vždy mimo jiných témat řešíme styl a způsob fandění. Jednoznačně jsme se vymezili proti vulgaritám a cíleným urážkám hráčů, trenérů a rozhodčích. Vždyť nic takového nepatří nejen na extraligové stadiony stejně jako vandalismus v podobě dýmovnic, které byly odpáleny z řad našich příznivců v Chomutově a v Karlových Varech v letošní sezóně,“ uvedl pro klubový web.


„Situace pochopitelně nabyla na vážnosti po incidentech v domácím zápase základní části Tipsport extraligy 3. března 2019 s HC Oceláři Třinec, kdy hlavního sudího zasáhla lahev hozená ze západní tribuny a třineckého hráče sedícího na střídačce trefila plná plechovka, která přilétla z prostoru domácího kotle,“ pokračoval Straka.


Klub bere situaci opravdu vážně. Mezi další postihy by kromě uzavření celého stadionu mohla patřit i pokuta ve výši půl milionu korun. „Ve spolupráci se dvěma zástupci z řad fanoušků jsme natočili společný spot, který pouštíme na kostce a v němž vyzýváme ke slušnému fandění. Prezentujeme také poděkování za slušné skandování stejně jako opakované odmítnutí incidentu s vhozenou lahví a plechovkou. Jako krajní řešení jsme připravili upozornění „Raději diskotéku, než vulgarismy,“ vysvětlil tvrdý krok majitel zlaté olympijské medaile z Nagana.


Urážky směřující na třinecký tým a jeho hráče jsme po výše zmíněných upozorněních, které nebyly reflektovány, přehlušili hudbou. Zde bych se chtěl omluvit za její hlasitost, kterou jsme neodhadli. Nastalá situace mě osobně velice mrzí, nicméně za sebe a za vedení klubu říkáme jednoznačně – vulgarity, sprosté skandování, vandalismus a urážky jednotlivců na našem stadionu nechceme a budeme proti nim bojovat,“ uzavřel jasně situaci Martin Straka.
 

Šanci na napravení reputace budou mít hokejisté i fanoušci už ve čtvrtek na ledě Třince.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   Magazín Evropské ligy (6)

   01:50

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

Celý Program