Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

karviná v krizi

Straka v problémech! Fanoušci chtějí jeho konec, on ale kritizuje hráče

František Straka
Zdroj: profimedia.cz
František Straka

Fotbalisté Karviné jsou v krizi. I v součtu se zápasem v MOL Cupu nevyhráli už sedm utkání v řadě. Navíc pětkrát za sebou v lize nevstřelili ani gól. Po prohraném slezském derby s Baníkem (0:3) své svěřence nešetřil kouč František Straka. Ale může to být právě legendární Franz, který špatnou výsledkovou vlnu odnese.

Už to tu jednou bylo. Karviná nevyhrála prvních šest zápasů této sezony a krčila se na posledním místě. To se psal srpen. Teď se scénář opakuje.

Slezský tým vyhrál naposledy 21. září v Příbrami 2:0, od té doby získal jen bod s Opavou. Navíc v posledních pěti střetnutí nevstřelil ani jednu branku a vyfasoval dvě červené karty. I proto klesl na předposlední příčku. Jen Opava je horší.

Fanouškům tak logicky dochází trpělivost. Na sociálních sítích se objevují hlasy, které volají po odvolání Straky. „Straka ven, přestaňte z něho dělat génia, ten impulz to chce, co jiného. Horší už to být nemůže, ale chce to udělat hned, ať je aspoň nějaké očekávání. Tohle už je mrtvé,“ píše jeden z příznivců.

„Prosím vás MFK, propusťte už toho Straku, opravdu to dál takhle nepůjde. Tak, jak Straka přišel s novým impulzem do tohodle týmu, tak teď by už měl přijít někdo jiný. Straka nevydržel nikde dlouho a nemůže ani tady,“ dodal další z fanoušků.


 

Kouč Straka byl po utkání s Baníkem, které Karviná prohrála vysoko 0:3, hodně rozčilený a svůj vztek si vylil na hráče. „Někteří tam na hřišti chrápou, nebo jsou dokonce uražení. Frajeři si musejí uvědomit, že tohle je jejich džob. To, co produkují... Někdo tam jen máchá rukama a dává najevo, že on za to nemůže. To mi hlava nebere. Musí si uvědomit, že to není jen o trenérech, ale je to hlavně o nich. Bylo by dobrý, aby ti frajeři ukázali, že mají koule!“

„Já jsem člověk, který nikdy neutíkal a nikdy utíkat nebudu. Dokud tu důvěru mám, budu makat. Jsou tady kluci, kteří mají podobný charakter jako já a na těch to musíme postavit. Tady to není o tom, abychom hráli hezký fotbal, my se musíme z té šlamastyky dostat. Jde o to, abychom se zvedli. To je o celém kolektivu. Dokud bude síla, budu bojovat dál,“ prohlásil Straka na pozápasové tiskové konferenci.

Příští víkend se Fortuna liga nehraje, protože je reprezentační přestávka. Pak Karviná hostí doma Plzeň. „Reprezentační pauza přichází doufám v pravý čas, protože jsme zdecimovaní. Nevyhráváme, nedáváme góly, musíme najít příčinu. Je to o kvalitě, která nám někdy chybí,“ poukazuje Straka, který se klubu ujal v březnu a v baráži zachránil prvoligovou příslušnost.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program