Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.6. 2018 20:33
fotbal Tak to viděl Franz!

Straka o ostudě s Australany: Tohle se prostě nesmí stát!

Česká reprezentace a František Straka
Zdroj: profimedia.cz

Hodně špatnou reklamu si udělali čeští fotbalisté v pátečním utkání s Austrálií. Byť šlo jen o přípravu, rekordní prohra 0:4 na pohodě týmu rozhodně nepřidá. Že je takový stav po 90 minutách pěkný průšvih, si ostatně myslí i bývalý kouč národního mužstva František Straka.

"Viděl jsem jen první poločas, ale ať už se po půli dělo cokoli, takový výsledek se prostě nesmí stát," kroutí hlavou Straka, který český národní tým sám krátce trénoval. Zkušenost má ale i s Austrálií, kde v sezoně 2010/11 vedl tým North Queensland Fury.

"Austrálie je možná u nás trochu podceňovaná, ovšem mančaft má kvalitní. Vždyť startuje na mistrovství světa a spousta jejích hráčů kope v Evropě. Ten tým jde pořád nahoru, ovšem že s ním prohrajeme 0:4, to jsem fakt nečekal. To je zkrátka hodně," krčí Straka rameny. 
 


I on si všiml, že českému týmu chyběl v zápase hraném v Rakousku větší drajv. "Co jsem viděl, naši kluci na mě působili dojmem, že hrají skoro bez zájmu. Jen to nějak odkopat a pak odletět na dovolenou... Scházela mi tam od nich větší chuť do hry. Je to otázka motivace. Ti kluci toho mají po sezoně plné kecky, navíc vědí, že světový šampionát bude bez nich," poznamenal "Franz". 
 


Pro český tým má tak přece jen i slova pochopení. "Pořád si myslím, že bychom Austrálii měli porážet. Takový výsledek je zklamání. Na druhou stranu musím říct, že tenhle termín zápasu je hodně nevhodný. Aspoň tedy pro tým, který neletí na mistrovství," uvedl Straka. 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:40 22:45

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   22:45

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   01:05

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program