sparťanské srdíčko

Straka naznačil, co je špatně. Když to Sparta nezmění, bude prohrávat

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
19.2. 2020 14:23
Téma:

František Straka je legenda Sparty. A i když mu mnoho příznivců letenského klubu nemůže přijít na jméno po jeho trenérské štaci ve Slavii, stále platí, že „Franz“ má Spartu rád. Po další výměně trenéra se rozpovídal o tom, co by bylo třeba v nejsledovanějším českém klubu změnit.

„Byl jsem na tom zápase proti Liberci, a když jsem to viděl, tak jsem čekal, že se něco stane,“ začal Straka povídání. Už z dáli bylo zřejmé, že tým se do jara po zimní přípravě příliš dobře neprobudil.


„Já jsem spojován se srdcem. A cokoliv děláte, tak musíte dělat srdcem. Když jsem viděl diváky, jak byli natěšení, tu euforii, tak mě to vtáhlo. Ale pak jsme na sebe jen koukali a říkali si ‚Co se děje?‘“ divil se.


„Určitě nechci kritizovat, je to jen můj názor. Ale myslím, že to nefunguje. Nefunguje to v hráčské kabině a podle všeho ani okolo. Dokud všichni nepochopí, že se musí táhnout za jeden provaz, tak to ani fungovat nemůže,“ vypráví bývalý československý reprezentant, který na Letné slavil titul mistra hned pětkrát – čtyřikrát jako hráč a jednou jako trenér.


Ve statistikách úspěšnosti trenérů právě Straka vládne. Když byl na střídačce Sparty, klub převážně vyhrával.


„Dokud se neustálí sestava, tak na tom Sparta nebude líp. Kolegy Jílka se musím zastat, protože si zasloužil, aby dostal větší šanci a ukázal v dalších zápasech, že to může jít. Mohl to být jen, jak já říkám, den blbec, kdy se týmu nic nedaří,“ přemítá trenérský matador, který naposledy pomáhal Karviné.
Zda se ale podaří Spartu nastartovat právě Václavu Kotalovi, nechce Straka vůbec odhadovat.


„S Vaškem Kotalem jsme v minulém století za Spartu hráli. Jeho kariéru jsem sledoval. Jeho filosofii ale neznám. Má před sebou velkou výzvu – něco se Spartou udělat. Tedy, pokud se s tím ještě vůbec dá něco udělat.“

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (431)

   21:50 22:05
   22:05

   NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program