odměny světový pohár

Strachová válí a s body přicházejí i peníze. Letos už vydělala balík!

Šárka Strachová (vlevo) na stupních vítězů
Zdroj: ČTK/AP
Šárka Strachová (vlevo) na stupních vítězů

Lyžařka Šárka Strachová zažívá výbornou sezónu. Ve všech šesti slalomech se vešla do nejlepší sedmičky a třikrát si dokonce vyjela stupně vítězů. Úspěchy české sjezdařky nejsou znát jen na bodovém kontě ve Světovém poháru, ale i na odměnách. Kolik už si Šárka letos vyjela?

Řada lidí ji možná už odepisovala. Šárka Strachová, dříve Záhrobská, si prošla náročnou cestou, během níž musela řešit i spory s vlastním otcem či vážné zdravotní problémy. V létě 2012 musela podstoupit operaci mozku, při níž jí byl odstraněn nezhoubný nádor.


Přes všechno se ale Strachová přenesla a dokázala se v plné síle vrátit mezi slalomové tyče. Už minulou sezónu dokončila ve Světovém poháru v této disciplíně na čtvrtém místě, letos je po šesti závodech dokonce na druhém místě, když byla pokaždé v TOP 7 a v posledních dvou slalomech jí jen o jednu příčku uniklo prvenství.

 
Do konce sezóny zbývají ještě čtyři slalomové závody a Šárka už nastřádala 351 bodů, přitom za celý minulý ročník nasbírala jen o pětadvacet více. A úspěchy nejsou vidět jen na bodovém stavu. I když v řadě jiných sportů se dají vydělat neporovnatelně větší peníze, i Světový pohár v alpském lyžování nabízí zajímavé odměny.


Například za druhé místo ve Flachau ze zatím posledního závodu, který byl organizátory štědře dotován, zinkasovala podle serveru Blesk.cz 914 tisíc korun. Za stejný úspěch v Santa Caterině přibylo na jejím kontě 566 tisíc Celkově si pak za probíhající sezónu na odměnách připsala přes dva miliony korun, což je nejvyšší suma, kterou na sjezdovkách vydělala od roku 2009, kdy v celkovém pořadí slalomu byla druhá. 
 

msl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • BOX: Mike Tyson vs. Roy Jones Junior

   21:05 23:30
   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Fotbal: Olympique Lyon - Stade Reims

   01:20

   Element (427)

   01:30

   Fotbal: Columbus Crew SC - Nashville SC

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Girondins Bordeaux

   20:40 22:25
   22:25

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   22:35

   UFC Main Event (9)

   23:30

   UFC Fight Night: Smith vs. Clark

   01:30

   UFC Main Event (6)

   02:20

   Florbal: Oilers - TPS

Celý program