NHL Smutný příběh

Bitkařovi z NHL jde o život, chce se zabít. Jeho otec prosí o pomoc!

Stephen Peat
Zdroj: Profimedia

Stephen Peat býval jedním z obávaných bitkařů v NHL. Góly moc nedával, ale trestné minuty sbíral jako na běžícím pásu. Jenže ho po konci kariéry potkalo to, co mnohé další ranaře z nejslavnější hokejové ligy světa. Kvůli úderům, které inkasoval do hlavy při pěstních soubojích, má zdravotní problémy a chce spáchat sebevraždu. Navíc je agresivní na okolí a hrozí mu i vězení. Jeho otec tak veřejně požádal o lékařskou pomoc a to formou dopisu v médiích, který vás rozpláče.

Pro rodiče neexistuje horší věc než to, že je jejich dítě v ohrožení života. A tenhle pocit bohužel zažívá otec Stephena Peata, bývalého hokejového útočníka, na jehož zdraví se podepsaly stovky bitek, které podstoupil během hokejových zápasů, včetně těch v NHL.

 

 
Walter Peat (otec Stephena) se obrátil na média s otevřeným dopisem. Zveřejnil ho deník New York Times, který ho následně adresoval doktorovi hráčské asociace NHLPA. „Pane doktore, zdravotní stav Stephena je kritický,“ stojí hned na začátku.


Jde tady opravdu o život. „Mám velké obavy, že přibude do černé statistiky hráčů, jejichž život skončil kvůli poranění mozku, které utrpěli během kariéry,“ pokračoval otec Peata. Ale proč to všechno? Rodina prý totiž vyčerpala možnost, které v rámci zdravotnictví měla.


To, kam se situace dostala, dává to na vrub i nejslavnější hokejové lize světa. „NHL nám neposkytla absolutně žádnou pomoc. Je mi líto, že jsem vás nekontaktoval dříve, ale Stephen je velmi hrdý a tvrdohlavý člověk. Potřebuje však pomoc,“ píše dál jeho otec.


Jaké hokejista má vlastně problémy? „Trpí výpadky paměti, depresemi, extrémními migrénami a už vícekrát zvažoval sebevraždu. To, když pociťoval stavy úzkosti a hněvu. Zvládáme to hodně špatně. Dokonce je občas hodně násilný a to jsem sám několikrát pocítil obavy o život. Svého syna miluji a nedokážete si představit, jak mě jeho stav mrzí. Prosím pomozte,“ žádá Walter Peat.


A situace je prý ještě horší. Stephen Peat se stal bezdomovcem a jeho agresivita už je kolikrát na mezích zákona. „Měl by být v nemocnici a ne ve vězení. Jenže se sám obávám o svou bezpečnost. Jeho stav mě děsí a do toho to jeho vyhrožování sebevraždou,“ dodal otec.

 


Na život už si sáhli jiní bitkaři v důsledku poranění mozku a s tím spojených depresí a úzkostí. Mezi nejznámější příklady patří Derek Boogard, Rick Rypien či Wade Belak.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:40 18:50

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:00 19:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   22:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program