tenis Blíží se konec?

Strach o Wozniackou! Její bratr promluvil o nevyléčitelné nemoci

Caroline Wozniacká
Zdroj: Profimedia
Téma:

Prožila skvělou kariéru. Byla světovou jedničkou, vyhrála Australian Open i Turnaj mistryň. Teď to ale vypadá opravdu špatně. Vzdává jeden zápas za druhým a její bratr se rozpovídal o pravém důvodu. Nevyléčitelné nemoci.

V Madridu vzdala Wozniacká kvůli bolesti v rameni, v Římě měla zase potíže s nohou. Zdánlivě rozdílné problémy, které mají ale společnou příčinu. Revmatoidní artritidu. Nemoc, kterou diagnostikovali dánské tenistce vloni v létě.


Od té doby její tělo chřadne a v osmadvaceti letech to vypadá na konec kariéry. Přitom ještě na začátku dubna to vypadalo nadějně. V Charlestonu došla až do finále a zdálo se, že boj nad nemocí vyhrává.


Jenže tomu tak bohužel není. A krásná Dánka to potvrdila i svým fanouškům. "V posledních dnech se zase ozvala ta moje RA. Natekly mi ruce i klouby, bolest jsem cítila úplně všude," sdělila na svém Twitteru.


Tou dobou ale byla ještě plná optimismu. "Byla jsem předurčena k tomu, abych nikdy nezpomalila," potěšila své fanoušky. Poté ale přišlo rychlé vystřízlivění v podobě skreče v Madridu a Římě. A mezi turnaji se o zákeřné nemoci rozpovídal i její bratr Patrik.


"Je to strašné. V Charlestonu hrála moc dobře, v absolutní pohodě pak probíhaly i tréninky v Monaku. Jenže pak najednou přijde ta nemoc, ze dne na den," mrzí ho stav jeho sestry. "Jako bratr o ní mám trochu starosti. I o to, jak dlouho ještě vůbec může hrát tenis," vyděsil všechny tenisové fanoušky.


Tou dobou ještě nevěděl, že Wozniacká rychle vzdá i turnaj v Římě. Řeči o konci kariéry se okamžitě šířily tenisovým světem. A s blížící se červnovou svatbou s bývalým basketbalistou Davidem Leem by to dávalo i smysl.
 

Osmadvacetiletá tenistka podobný scénář ale nikdy ani nenastínila. Stále na kurtu plně maká a nic nevzdává. "Ze začátku to byl šok. Nebyla jsem schopná zvednout ruce nad hlavu. Cítíte se jako ten největší sportovec široko daleko a najednou se musíte vyrovnat s tímhle," prozradila v létě, kdy se o nemoci dozvěděla.


A léčení jí navíc komplikují přísná antidopingová pravidla. "WTA jen vytváří samé překážky, které komplikují návrat," okomentoval situaci její otec Piotr. "Podle jejich pravidel si hráčky nemohou vzít vitaminy od firem, které nemají s asociací sponzorský vztah," dodal šestapadesátiletý Dán.


"Tak raději nebrala nic. Mohli jsme jen sedět a čekat, až se uzdraví. Přitom všichni dobře víme, jak moc by pro ni byl vitamin C prospěšný. Jenže vzhledem k současným pravidlům ho nesměla brát," mrzelo Piotra.


K celé situaci se vyjádřila i organizace WTA. "Na základě klinických výsledků je každý sportovec vhodně ošetřen podle osvědčených postupů," psalo se v dopise dánské televizi.

hp TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   11:05 13:30
   13:30

   Polední sportovní noviny

   13:35

   TSV Hannover-Burgdorf - Die Eulen Ludwigshafen Záznam 23. kola německé házenkářské Bundesligy 2019/2020

   15:00

   Basketbal: Türk Telekom - Besiktas Sompo Sigorta

   16:25

   El Trafico (1)

   16:35

   El Trafico (2)

 • Nova Sport 2

  • Billa NHL Charity Showmatch

   11:10 13:30
   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

   15:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   16:50

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program