video play off nba

Strach o Curryho! Hvězda Golden State zahučela mezi diváky

Stephen Curry
Zdroj: YouTube.com

Když v závěru první čtvrtiny druhého finále Západní konference NBA proti Oklahomě přistál v hledišti, celá aréna ztichla. Fanoušci domácího Golden State se obávali, že se Stephen Curry zase zranil. Strach ale nebyl na místě. Lídr Warriors mohl hrát dál a svůj tým dovedl k jasné výhře 118:91 a vyrovnání série na 1:1 na zápasy.

Dramatický okamžik se odehrál necelé tři minuty před koncem první části. Curry chtěl zachránit míč ve hře, jenže už byl moc blízko divákům, mezi kterými také následně skončil. Nebyl to úplně hezký pohled. Není divu, že byl na tvářích fanoušků Warriors vidět strach...

Hvězdný rozehrávač se ale po chvíli z davu vynořil, pokračoval ve hře a znovu ukázal, jak moc je pro Golden State důležitý. Vystrašeným příznivcům na tribunách vše vynahradil svou další střeleckou show!

Curry sice nelámal bodové rekordy, ale proměnil 9 z 15 pokusů včetně 5 z 8 trojek a všech pět trestných hodů. Ve třetí čtvrtině dal v jednom úseku dokonce 15 bodů Warriors za sebou v průběhu necelých dvou minut. To se jen tak nevidí.

Ještě lepší střeleckou formu předvedl hostující Kevin Durant, jeho 29 bodů ale Oklahomě stejně nepomohlo. Stav finále Západní konference je tak nerozhodný. Třetí zápas už na palubovce Oklahomy je na programu v noci z neděle na pondělí.

Zdroj: profimedia.cz Stephen Curry

Už dnes v noci pokračuje série mezi Clevelandem a Torontem. Druhý finálový zápas Východní konference vysíláme od 2:30 v přímém přenosu na NOVA Sport 2!

Finále Západní konference - 2. zápas:

Golden State - Oklahoma City 118: 91 (27:20, 30:29, 31:19, 30:23)
Nejvíce bodů:
Stephen Curry 28, K. Thompson 15, Iguodala 14 - Durant 29, Westbrook 16, Adams 9 . Stav série: 1:1.