Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal fotbal

Štetina: Věděl jsem, že to bude penalta. Video fotbalu pomohlo

Lukáš Štetina
Zdroj: Profimedia
Lukáš Štetina

Zachoval se jako chlap! Zatímco trenér Sparty Pavel Hapal i ofenzivní univerzál Václav Kadlec měli po ztrátě třígólového vedení nad Slavií k videu výhrady, stoper Lukáš Štetina jeho přínos chválil. A to i přesto, že to byl právě on, po jehož faulu se v závěru kopala rozhodující penalta.

O tom momentu se bude mluvit ještě dlouho. Sparta v závěru vypjatého derby držela svůj náskok, když do pokutové území přiletěl míč, kterého se ujal hbitý Stanislav Tecl. Ten se s ním dostal až před gólmana Nitu, kde ho v nepřehledné situaci Štetina zezadu podkopl.

Svou zbytečnou "vrtulí" sice Tecl pádu hodně přidal, sám Štetina však po zápase chlapsky přiznal, že se pokutovému kopu vůbec nedivil.

Anketa

Líbila se vám videorozhodnutí v derby?

Hlasovalo 543 lidí.

"Penalta byla. Hned jak pan rozhodčí přerušil hru, tak jsem věděl, že ji odpíská, protože jsem ho kopnul. Kdybych ho nezasáhnul, tak by Tecl střílel do prázdné brány," poukázal stoper ze Slovenska.
 


Na rozdíl od Kadlece se na video ve fotbale vůbec nevymlouval. Naopak ho považuje za správné. "Bez videa se vždycky psalo o tom, co by bylo kdyby, takhle se o tom psát nebude. Video pomohlo k tomu, aby zápas skončil tak, jak skončil. Video fotbalu pomohlo," řekl Štetina.
 


Jeho slova zaslouží jen uznání. Stejně jako to, že za ztrátou luxusního vedení nehledal viníka nikde jinde než ve hře samotné Sparty. "Můžeme si za to sami, je to pořád dokola. Spokojíme se s tím, že vedeme, přestaneme hrát a pak nás to potrestá. Jdeme špatnému výsledku naproti," poznamenal statný zadák Letenských.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   Moto GP - VC San Marina (závod Moto GP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:25

   Házená: Füchse Berlín – TVB 1898 Stuttgart

   18:50

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:45

   Házená: THW Kiel - SG Flensburg - Handewitt

   16:45

   KITE LIFE (5)

   17:00

   Fotbal: Portland Timbers - D.C. United

   18:40

   Rychlá kola (9)

   19:05

   Off-road Maraton (5)

   19:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

Celý Program