debakl v bělehradě

Štěstí už jsme měli, Bělehrad byl vysoká škola fotbalu, vědí v Liberci

Liberec nestíhá v Bělehradě bránit
Zdroj: Profimedia
Liberec nestíhá v Bělehradě bránit
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
30.10. 2020 8:36
Téma:

Fotbalisté Liberce na hřišti srbské Crvené Zvezdy Bělehrad inkasovali debakl 1:5 a i když v prvním utkání s Gentem zvítězili, nyní mluví o realitě. Slovan vyprodukoval pouhé dvě střely na bránu a v obraně nestíhal.

Gólman Filip Nguyen, který před týdnem na stadionu u Nisy byl hlavním strůjcem tříbodového zisku nyní musel přiznat, že zápas v Bělehradě měl úplně jiný level.


„Byla to vysoká škola fotbalu a my jsme sem přišli jako žáčci. Dokázali potrestat každou naši chybu. Přišlo mi, že veškeré naše štěstí jsme si asi vybrali minulý zápas, protože dneska tam spadlo snad úplně všechno,“
nezastíral obrovský rozdíl mezi týmy brankář Severočechů.


Liberec bere debakl v Bělehradě jako zkušenost a bude si chtít z fotbalové lekce vzít zkušenosti do budoucna. „Nesmíme věšet hlavu. Pro spoustu kluků z nás to byl teprve druhý zápas v Evropské lize, takže se asi nedalo čekat, že budeme všechno vyhrávat nebo remizovat. Musíme se poučit,“ říká Filip Nguyen.


I liberecký gólman ale tuší, že české týmy limituje zastavená liga i ztížené podmínky pro trénink: „Je to nepříjemnost. Všude ve světě ligy běží, a to je koronavirus snad všude, pouze u nás se nehraje. Určitě to je pro nás velká nevýhoda.“


Liberec zatím stále drží nadějnou pozici a bude se navzdory hororovému zápasu v Bělehradě poprat o postup. "Kdybychom necítili šanci, tak už nemusíme zbylé zápasy hrát. Teď pojedeme do Hoffenheimu a potom máme dva zápasy doma, to bude klíčové. Červená hvězda přijede k nám, což bude důležitý zápas, to samé pak v Gentu,“ myslí si Filip Nguyen.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

   13:15 14:55
   14:55

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:55

   Fotbal: Racing Strasbourg - Paris Saint - Germain

   19:00

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   19:30

   NHL News

   19:45

   Studio NHL

 • Nova Sport 2

  • Granada CF - Manchester United FC

   12:40 14:25
   14:25

   Ligue 1 Preview (32)

   14:50

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   16:50

   Championship League Pool Highlights 2021

   17:55

   Ragby: Wales - Irsko

   19:55

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

Celý program