Publikováno 26. 2. 2018
ufc drsný svět

Stephens dostál svým slovům: Když někoho trefím, už se nehýbe!

Jeremy Stephens
Zdroj: Profimedia
Jeremy Stephens

Nabitý únorový UFC program ukončil včerejší galavečer v Orlandu. Dva největší specialisté na knokauty v pérové váze slibovali opravdu stylové zakončení. A jak už titulek napovídá, tak Jeremy Stephens se opět jednou trefil přímo do černého. Potvrdil, že co se týče síly úderů, je ve své divizi opravdovým králem.

Jeremy Stephens si za svou dlouholetou kariéru prošel již nespočtem těžkých momentů. Ty ale v poslední dobře vystřídala vlna úspěchu a veterán, kterým Jeremy opravdu je, je blíže titulu než kdy dříve. Na druhé straně stál Josh Emmett, před půl rokem pro mnohé neznámý bojovník. Ale knokautem proti Ricardo Lamasovi vystřelil na úplný vrchol, čímž přeskočil trnitou cestu, jaké čelil například Jeremy. Oba jsou považováni za borce s nejtvrdším úderem v pérové váze, ale k titulu se mohl přiblížit pouze jeden z nich.


Pokud by zápas došel na body, byla by většina fanoušků velmi překvapená. Explozivní dvojice se tak pokusila dostat své pověsti a již od prvního kola se jeden druhého snažil odklidit z cesty, tak rychle jak jen to jde. Tvrdé údery létaly ovšem spíše do vzduchu a Jeremy s Joshem hledali své ideální vzdálenosti. Byl to však Josh Emmett, kdo se nakonec jako první pořádně trefil, když z ústupu našel Jeremyho bradu a rázem byl veterán v problémech.


Jeremy má ale tuhý kořínek a ze země se rychle dostal, zbytek kola dokázal úspěšně přežít a moc dobře věděl, že v druhém kole musí převzít iniciativu právě on. Jako správný ukončovatel tak na nic moc nečekal a pouhou minutu druhého kola trvalo, než se tentokrát Josh ocitl na zádech. Levý hák našel zcela neomylně svůj cíl a stejně tak následné lokty na zemi. Poté přišla menší kontroverze, jelikož Jeremy málem trefil Joshe kolenem do hlavy, i když byl na zemi. Rozhodčí nicméně zakročil až při další sérii loktů a Josh byl v tu dobu již mimo.


 

„Když knokautuju lidi já, tak se potom nehýbou“, tak zněla hláška, kterou vyslal Jeremy před pár lety směrem ke Conorovi McGregorovi. Dnes celému světu dokázal, že sílu a schopnosti opravdu má, protože tvrdého Emmetta doposud před limitem nikdo neukončil.


Je až neuvěřitelné, že Jeremymu je 31 let a v UFC odzápaseno 11 let. Hned využil šance u mikrofonu a řekl si příhodně o titulový zápas. S šampionem Maxem Hollowayem sice jednou prohrál, ale fanoušci budou určitě stát na jeho straně a rádi ho podpoří v odvetě. Uvidíme, jak dopadne příští týden zápas Frankie Edgar vs. Brian Ortega, vítěz tohoto zápasu by měl mít k titulu totiž ještě blíže.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:40

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

Celý Program