nova sport turnaj masters

Skvělý Štěpánek šokoval Toronto, Berdych udolal talenta Čoriče!

Radek Štěpánek

Radek Štěpánek si v 1. kole turnaje ATP v Torontu překvapivě poradil s Francouzem Benoitem Pairem. Český tenista se blýskl výtečným výkonem a favorizovaného Francouze smetl z kurtu 6:1, 6:3. Už v osmifinále je Štěpánkův deblový spoluhráč Tomáš Berdych, který v třísetové bitvě udolal chorvatského talenta Bornu Čoriče.

Štěpánkovi hra vyloženě sedla, ale favorizovaný Paire působil v prvním setu poněkud vlažnějším dojmem. Přestože je francouzský tenista na 28. místě žebříčku ATP, Štěpánek v zápase jasně dominoval.

Ve druhém setu se hra vyrovnala a Štěpánek tak musel využít svých dlouholetých zkušeností, aby odvrátil celkem šest brejkbolů. Nakonec ale zaslouženě vyhrál. Dalším soupeřem 37letého veterána bude domácí Peter Polansky. A pokud český olympionik skvělou formu v Torontu potvrdí, může narazit na světovou jedničku Novaka Djokoviče. To je pořádné lákadlo!

V pondělí navíc Štěpánek zahájil vítězně i čtyřhru po boku Berdycha, jenž měl v úvodním kole dvouhry volno a do turnaje vstoupil výhrou nad Čoričem. Pátý nasazený Čech sice ve třetím vzájemném duelu s devatenáctiletým Chorvatem ztratil poprvé set, poté co si prohrál hned první servis, ale vývoj utkání otočil.

Turnaj Masters z Toronta vysíláme každý hrací den na NOVA Sport!

• 16:45 17:40