Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2015 11:25
davis cup 2:1 na zápasy

Štěpánek má skalp kamaráda! Se skvělým Pavláskem smetli Indy

Adam Pavlásek a Radek Štěpánek
Zdroj: Profimedia

Čeští tenisté strhli vedení v barážovém daviscupovém utkání v Indii vedení na svou stranu. Radek Štěpánek spolu s Adamem Pavláskem porazili ve čtyřhře dvojici Bopanna/Paes 3:0 na sety. Právě s Leandrem Paesem přitom Štěpánka pojí dlouholeté tenisové partnerství a kamarádství.

V neděli by se měli nejdříve od 6:30 SELČ střetnout Jiří Veselý a Yuki Bhambri, ale je možné, že Veselého po jeho nepovedeném pátečním utkání nahradí Štěpánek nebo Pavlásek. K případné rozhodující dvouhře nastoupí Lukáš Rosol a Somdev Devvarman.

 

"Před Adamem, který hrál svůj druhý daviscupový zápas a proti takovým deblovým hvězdám, musím smeknout," ocenil Štěpánek parťáka. "Je skvělé, že máme druhý bod a děkuji Radkovi za výborný debl," uvedl Pavlásek.

 

Kapitán Jaroslav Navrátil se rozhodl do čtyřhry poslat ke Štěpánkovi dvacetiletého Pavláska, aby šetřil Rosola na neděli, a sázka na mládí se vyplatila. Pavlásek podobně jako v deblu proti Austrálii letos v 1. kole utkání zvládl a zahrál výtečně.

 

 

Indové zasypali od začátku Pavláska sprškou úderů a zkušeného deblistu Štěpánka do hry moc nepouštěli. Český mladík ale plán domácích, jak získávat body, překazil. Dobře returnoval, prohazoval a na síti se s voleji bravurně popasoval. Nejslabším hráčem byl na dvorci nečekaně třináctý deblista světa Bopanna, který hodně kazil.

 

Za stavu 5:4 v prvním setu sice Pavlásek udělal při setbolu dvojchybu a o podání přišel, ale vzápětí to byl on, kdo donutil ke ztrátě servisu Paese a Štěpánek první set doservíroval. Ve druhém se Češi dobře doplňovali a domácí přehráli.

 

Po nočním dešti bylo opět vedro, pocitová teplota dosahovala 44 stupňů Celsia, ale čeští tenisté působili svěže. A znovu to byl Pavlásek, po jehož ranách přišel důležitý brejk třetí sady na 3:2. Štěpánek "tvrdil muziku" solidním servisem a technickými voleji a český pár si už jistě dokráčel pro důležitý bod.

 

V pátečních dvouhrách dvouhrách Rosol porazil Bhambriho 6:2, 6:1 a 7:5, ale čtyřicátý hráč světa Veselý, který je při neúčasti Tomáše Berdycha českou jedničkou, se v horku a vlhku rychle unavil a s Devvarmanem prohrál 6:7, 4:6 a 3:6.

ČTK/tn.cz