Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport rozhodnete vy

Startuje tradiční anketa Díky, trenére! Tady jsou další finalisté

Díky, trenére!
Zdroj: TN.cz

Stejně jako v minulém roce, tak i letos startuje anketa o nejlepšího trenéra mládeže Díky, trenére! V následujících týdnech vám představíme všechny uchazeče a vy budete rozhodovat, kdo se stane vítězem.

Atlet Vodička: Snem je založení akademie pro alternatívní výuku


Šestnáct hodin týdně věnuje přípravě atletických talentů v pražském SC Radotín Tomáš Vodička. Na starosti má držitel třetí trenérské třídy v atletice, druhé ve fitness a licence TAP českého atletického svazu na osm desítek malých sportovců ve věku čtyři až jedenáct let. „V téhle činnosti jsem se našel, práce s dětmi mě vždycky bavila, jsem rád, že s nimi můžu být každý den, je to skvělé odreagování. A když za vámi děti nebo rodiče přijdou, že se jim trénink líbil, je to úžasné,“ říká Vodička, který se dostal do třicítky vyvolených v projektu Díky, trenére.
 

Triatlon je třikrát zábavnější, říká trenér Vaněk


Původně se věnoval atletice. Byl sprinter, dálkař, překážkář. Jan Vaněk se rovněž netají tím, že ho dlouhá léta zajímaly trenérské postupy, třeba u atletiky. Pak si sám zkoušel nějaké své vlastní postupy vytvářet, a jak to skončilo, to už musí být všem jasné. Když se objevil triatlon, totálně ho pohltil. „Byla to nová výzva, nové tréninkové metody,“ směje se Vaněk z Jindřichova Hradce. Trénování se věnuje už třicet let, momentálně mu dává dvacet hodin týdně. Není proto nejspíš divu, že se prosadil do TOP 30 v projektu Díky, trenére.

Karel Ševčík - trenér, který chce udělat z ragby svátek, společenskou událost


Tréninky jsou pestré a je při nich sranda. Máme totiž kreativního trenéra, který nezkazí žádnou legraci. Umí to s námi, přestože to má těžké, protože někdy dost zlobíme. Cítím, jak se trénink od tréninku zlepšuju a ragby mě stále víc přitahuje. Trenér od nás nechce, aby náš tým pořád vyhrával. Říká, hlavně aby vás to bavilo. A hned následuje, jak se chlapci chováme? Hlavně slušně, že…Tahle slova od jednoho svěřence poslala trenéra ragby Karla Ševčíka z Tatry Smíchov, bývalého výborného hráče a ikonu ragby, do soutěže Díky, trenére. Trénuje mládež už čtvrtstoletí a těžko by spočítal, kolik hráčů, kteří se živí v zahraničních klubech a reprezentantů, mu za ta léta prošlo rukama. Ve finále Extraligy mezi Vyškovem a Tatrou se na trávníku objevilo 15 hráčů, které v mládežnických kategoriích trénoval.

 

 

Karatistka Hýsková: Hodně her a někdy dorazí i „šašek“


Sport provází životem Dominiku Hýskovou od dětství. Její tatínek patří mezi významné postavy karate, ona ale na začátku vsadila na sportovní gymnastiku. Až ve dvanácti letech jí karate učarovalo. Závodila, snažila se zlepšovat a na hranici dospělosti začala s trénováním v klubu, který založil její otec. Za pět let se povedlo do klubu přivést na tři sta nováčků, což je obrovský úspěch. Odměnou budiž pro Dominiku Hýskovou (TJ Karate České Budějovice), že se dostala mezi TOP 30 v projektu Díky, trenére.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 04:35

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program