nova sport evropská liga

Liberec ztratil výhru v nastavení. Plzeň remizovala s AS Řím 1:1

Marek Bakoš
Zdroj: ČTK

Čeští fotbaloví fanoušci se dočkali. Evropská liga dospěla do své skupinové fáze, a odstartovala do ní právě i trojice českých klubů. Vše načal Liberec, který přišel o tříbodový zisk z ázerbajdžánského Karabachu až v nastavení, Plzeň naopak dotahovala a vybojovala cennou remízu s AS Řím.

V základní sestavě Slovanu Liberec se podle očekávání objevil i Martin Latka. Zkušený stoper, který přišel na sever Čech z pražské Slavie, nahradil zraněného Lukáše Pokorného. V útoku a navíc s kapitánskou páskou budou Liberečtí spoléhat na Milana Baroše.

Liberec vstoupil do utkání jako z říše snů. Už po pár vteřinách totiž Milan Baroš vybojoval míč, ten se dostal až k Sýkorovi a mladý fotbalista poslal Severočechy do vedení.

Domácí však na bleskovou trefu rychle odpověděli. Už v sedmé minutě srovnal na 1:1 španělský středopolař Michel. Osm minut před přestávkou mohli fotbalisté Karabachu dokonat obrat, ale gólman Dúbravka Sadygovovu dalekonosnou ránu zlikvidoval a následná dorážka se mezi tři tyče nevešla.

Do druhé půle vlétli fotbalisté ázerbajdžánského mužstva zhurta, jejich tlak, který vyústil až v Reynaldovu tutovku, kdy stál tváří tvář Dúbravkovi, však k brance nevedl. Vzápětí se osmělil i Liberec, Baroš ale po Bartošákově centru trefil jen domácího brankáře a neujala se ani Coufalova dorážka.

Zvýšená aktivita se ale přece jen Liberci vyplatila. V osmašedesáté minutě vstřelil gól na 1:2 Milan Baroš a dokázal tak všem ázerbajdžánským pochybovačům, že na evropské poháry ještě rozhodně má.

Vítězství ale Severočeši nakonec neudrželi. Ve třetí minutě nastavení urval bod pro domácí celek kapitán Sadygov.

Evropská liga na NOVA Sport 1 a 2
Zdroj: Nova Sport Evropská liga na NOVA Sport 1 a 2

Plzeňský trenér Pivarník udělal v základní jedenáctce několik změn. Vynucená byla ta na postu gólmana. Nemocného Kozáčika musel v těžkém zápase zastoupit Bolek. Na hřišti se od prvních minut objevily i posily Kace a Zeman. V úvodní formaci AS Říma zase scházel zkušený Francesco Totti i Edin Džeko.

Také v Plzni začalo utkání bleskovou brankou, tentokrát z ní však čeští fotbalisté radost neměli. Už ve třetí minutě totiž musel čelit Bolek pokutovému kopu, který Perotti bezpečně proměnil.

Utkání i nadále pokračovalo ve stejném rázu jako střetnutí Karabachu proti Liberci. Plzeňští totiž dokázali už v desáté minutě srovnat díky Marku Bakošovi, který využil přesný centr z levé strany.

Marek Bakoš
Zdroj: ČTK

Že se Plzeňští slavného jména nezalekli, dokázali znovu ve 23. minutě, kdy gólman Alisson jen s námahou vyrážel míč po povedené standardce. Po půlhodině hry měli ale domácí štěstí, když Nainggolan nastřelil tyč Bolkovy brány.

Nerozhodný stav držel i dál, i když se během druhé půle na plzeňské hřiště podíval i Francesco Totti. Změnit ho mohl až deset minut před koncem střídající Krmenčík, jenže zakončoval mimo bránu. V samém závěru se pak řítil na bránu Edin Džeko, ale Bolek mu ve skórování zabránil. Poslední slovo tak měla Plzeň, dalekonosnou ránu gólman vyrazil na roh a po Kaceho rohu už gól nepadl. Plzeň tak remizovala s AS Řím 1:1.