Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Obhajoba titulu Hodně štěstí

Staré pušky letí dobýt Kanadu! Začne MS v rybníkovém hokeji

Starý pušky
Zdroj: facebook, Starý pušky

Žádný tým z České republiky nikdy zlato z Mistrovství světa v rybníkovém hokeji nedovezl. Až do minulého roku. Kolébka ledního hokeje Kanada uspořádala tradičně turnaj v městečku Plaster Rock, kde svůj úspěch slavili právě Češi. Ukončili tak nadvládu týmů z Kanady a USA. Byla to parta chlapů, jejichž jméno má vypovídat o věkovém průměru, tedy Staré pušky ze Žďáru nad Sázavou. Ti se do Kanady vydávají znovu a opět je v jejich mysli vidina úspěchu.

„Pocity jsou před odletem v pořádku, chtěli bychom ten úspěch obhájit, ale konkurence se od minulého roku zvětšila. Nicméně mančaft funguje, takže jede stejná sestava jako minulý rok, když jsme zvítězili,“ říká příslušník družstva Aleš Stoček. 
 

Takzvaný World Pond Hockey Championship se odehraje ve čtyřech dnech. Událost vypukne ve čtvrtek na Valentýna tedy 14. února, play off se hraje v neděli. Pokud by borci z Vysočiny postoupili opět až do finále, odehráli by za turnaj 10 klání (5 ve skupině, 5 ve vyřazovací části) na jezeře Roulston.


Rybníkový hokej má také svá vlastní pravidla. Hraje se ve čtyřech bez gólmana. Jeho práci simuluje hráč, který střeží branku, jež má své speciální rozměry – délka je klasická 1,83, ale výška je pouhopouhých 0,3 metrů.

„Zápas oproti klasickému hokeji neřídí rozhodčí, ale dohlíží na něj takzvaný supervizor. Pokud vidí nějaký faul, tak hráč si nejde sednout na trestnou, ale připisuje se technický gól soupeři,“ vysvětluje práci supervizora Aleš Stoček. Dodává, že pozorovatel také počítá góly, takže jedině on má přehled o stavu utkání a hráči se výsledek dozví až na konci zápasu.

Sestava Starých pušek: Jiří Plachý, Ondřej Mařata, Miroslav Bukáček, Pavel Pelán, Aleš Stoček a Petr Janda.

Přejeme v Kanadě hodně štěstí!

krj TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:05 20:50

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   23:45

   Běhej lesy – Lednice

   00:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

 • Nova Sport 2

  • 19:00 21:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   01:15

   UFC Now (16)

Celý Program