Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

návrat do prahy

Stanciu už je slávistou! V Edenu definitivně potvrdili novou posilu

Nicolae Stanciu
Zdroj: SK Slavia Praha
Nicolae Stanciu

Konec spekulacím, je hotovo! Pražská Slavia definitivně potvrdila, že jejím novým hráčem se stal záložník Nicolae Stanciu. Rumunský středopolař přichází do Edenu ze saúdskoarabského klubu Al Ahlí, ještě před půl rokem ale byl členem Sparty.

Stanciu měl podle rumunských médií už ve středu večer odletět z Bukurešti do Prahy, kde měl podstoupit zdravotní prohlídku. Ve Slavii následně podepsal čtyřletou smlouvu do června roku 2023.

Nicolae Stanciu
Zdroj: Profimedia Nicolae Stanciu

Slavia má podle webu Gazeta Sporturlor zaplatit saúdskoarabskému Al Ahlí 6 milionů eur a dalších 35% z následného přestupu. Al Ahlí měl za Stanciua přitom zaplatit Spartě 10 milionů euro.
 

Stanciu s fotbalem začínal v rodné rumunské Alba Iulii. Po začátcích ve skromném regionálním celku se v roce 2011 přesunul do FC Vaslui na východě země, za který během dvou let odehrál téměř padesát ligových zápasů s bilancí dvou vstřelených gólů a šesti nahrávek. Díky skvělým výkonům si jej do svých řad vyhlédl nejmovitější rumunský klub, bukurešťská Steaua. Za ni během dalších tří let nastoupil k více než 130 zápasům, včetně šesti v základní skupině Ligy mistrů, a vypracoval se v největší oporu věhlasného klubu. Skvělé výkony na domácí i evropské scéně, které korunoval 33 vstřelenými brankami, mu vynesly angažmá v bruselském Anderlechtu.

V historicky nejúspěšnějším belgickém celku odehrál výbornou první sezonu, další rok však už na hřišti nedostával tolik příležitostí a v lednu minulého roku jej do svých řad zlákala Sparta.

V letenském celku strávil rumunský záložník rok, za který v české lize stihl nasbírat 10 gólů a 8 asistencí a stal se nejen klíčovým hráčem týmu, ale i hvězdou celé ligy. Na začátku letošního roku však přišlo další stěhování, tentokrát do saudskoarabského Al-Ahli, za který stále teprve šestadvacetiletý Stanciu stihl odehrát deset soutěžních zápasů.

Produktivní záložník je také dlouholetým reprezentantem a oporou národního týmu Rumunska, v jehož dresu odehrál více než 30 zápasů a vsítil zatím 10 branek.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NZ Darts Masters

   23:35

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

Celý Program