geniální konstrukce

Fandové řeší případ Stanciu: Byl útěk do Arábie jen záminkou?

Nicolae Stanciu
Zdroj: Profimedia

Vlna emocí se vzedmula po zprávě, která se teď síří českým fotbalovým prostředím. Na spadnutí je totiž třaskavý přestup bývalého kapitána Sparty Stancia do klubu největšího rivala - Slavie. O Rumunovi už se toho napovídalo spoustu. Útěk se Sparty do Arábie byl prozatím vrcholem všeho. Jenže teď se spekuluje o tom, že k němu prý vůbec nemělo dojít.

 

O Rumunovi už se toho napovídalo spoustu. Útěk se Sparty do Arábie byl prozatím vrcholem všeho. Jenže teď se spekuluje o tom, že to vlastně bylo všechno úplně jinak!

 

Lednová situace ve Spartě se dala přirovnat ke zkáze Titanicu. Až na jeden malý rozdíl. Když se potápěl zaoceánský parník, kapitán neutekl. Na Letné to ale byla jiná písnička. Rumun Nicolae Stanciu své druhy opustil v době té největší krize. Rekordní sparťanskou posilu prý zlákala výplatní páska v Arábii. Navíc Sparta na tak tučnou nabídku nemohla říci ne.

Jenže nyní se na sociálních sítích šíří podivná spekulace:
Půlroční zkouška arabského prostředí se prý měla pro Rumuna stát jen záminkou. Stanciu si angažmá ve Spartě představoval jinak, a měl únik plánovat. Mělo to být ale úplně jinam. Chtěl vyhrávat poháry, v Česku. A tam je v současné době volba jasná - Slavia Praha.

Jenže odchod kapitána Sparty do Slavie? Tak to ani náhodou. Proto se Stanciu měl na pár měsíců ukrýt na Arabský poloostrov. Aspoň tak zní spekulace. Aby to bylo věrohodnější, celému nápadu prý nahrává fakt, že Sparta ještě neměla obdržet od Al-Ahli ani korunu. Když tam neměl jít, tak proč by za něj platili…?

Ať už je tato teorie založená na pravdě nebo výmyslu, Stanciu už je zřejmě na cestě do Vršovic. A pocity? V obou táborech hodně smíšené. Ze sparťanského e-shopu dokonce včera zmizely šály s jeho podobiznou. Na sparťanské straně se nejspíš budou pálit. Slávisté by jeho obličej naopak mohli přišít ke své sešívané.

dm Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 13:00

   Ligue 1 Highlights (17)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   15:55

   Rychlá kola (12)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Denver Nuggets

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

Celý Program