Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.1. 2019 16:59
Novinky ze Sparty tisková konference

Stanciu chtěl odejít do Egypta, my ale řekli ne, přiznal Rosický!

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Sparty zahájili zimní přípravu. Ještě před ní svolal klub z Letné tiskovou konferenci, na které novinářům odpovídal Tomáš Rosický. Byla řeč o budoucnosti Nicolae Stancia či Josefa Šurala.

O pohodě sparťanských fanoušků se rozhodně mluvit nedá. Pražský tým přezimuje až na pátém místě a to je zkrátka neúspěch. "Vím, že to nebude jednoduché, aby nastala u našich fanoušků zase pohoda. Já ale věřím, že naše výsledky budou lepší," uvedl na úvod konference Tomáš Rosický. "Mě ty těžké situace naopak lákají. Pokud by se nám dařilo, mohl by to dělat každý," smál se Rosický.

 

Rosický odpovídal i na situaci kolem Nicolae Stancia, o kterém se v poslední době mluvilo v souvislosti s odchodem z Letné. "Je to pro nás velmi důležitý hráč a doufám, že i nadále bude. Situace kolem něj však není jednoduchá. Před koncem podzimu nám bylo od jeho agenta avizováno, že na něj přijde velká nabídka a také, že přišla," přiznal Rosický.

 

 

Stanciu však ve Spartě zůstane. "Přišla jedna nabídka, která byla mnohem nižší, než jeho agenti avizovali. Nemohli jsme ji akceptovat. Nico nám řekl, že by tu nabídku rád přijal, protože pro něj byla velmi finančně zajímavá. Byla mimochodem z Egypta. V tomhle byznysu ale musí být obě strany spokojené a to tak nebylo. Nico se proto s námi normálně zapojí do přípravy a bude u nás pokračovat," doplnil sportovní ředitel Sparty.

 

A Josef Šural? "To je samozřejmě velké téma. Situace je složitá. My jsme se během roku nedokázali s Pepou domluvit na nové smlouvě. Nebylo by fér, abychom svalovali v tomto ohledu vinu jen na Pepu, má v tom velký podíl i klub," přiznal Rosický důvod, proč nakonec Sparta se Šuralem nový kontrakt nepodepsala. "Musíme najít ideální řešení, abychom se s Pepou, v podstatě, v dobrém rozešli," doplnil Rosický.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 02:30 03:15

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program