Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Zdravotní problémy Vážné onemocnění

Stájové prokletí? Schumacherův parťák uslyšel krutou diagnózu!

Michael Schumacher a Rubens Barichello
Zdroj: Profimedia
Michael Schumacher a Rubens Barichello

Stáj Ferrrari měla v letech 2000 až 2005 dva vynikající závodníky. Jedním z nich byl Michael Schumacher, který je od nehody na lyžích z roku 2013 v umělém spánku. Druhým byl Rubens Barrichello, který se přiznal, že během sprchování zkolaboval. Po důkladném vyšetření se dozvěděl krutou diagnózu. Měl nádor v oblasti krku, se kterým musel na operaci.

Zní to jako nějaké stájové prokletí. Oba jezdce, kteří byli nejen kolegové, ale i dobří kamarádi, potkaly zdravotní problémy. Zatímco Schumachera po ošklivém pádu na lyžích, Barrichella zcela nečekaně a tak, že s nimi nemohl nic dělat a nijak je ovlivnit.

 

 

Rubens Barrichello v televizním pořadu stanice Globo přiznal, že během sprchování zkolaboval. Následně zamířil na vyšetření na kliniku, kde mu lékaři sdělili krutou diagnózu: "Máte nádor," a pak šlo všechno rychle. Benigní, tedy nezhoubný nádor, který měl Barrichello v oblasti krku, byl chirurgicky odstraněn.

 

To nejhorší má Barrichello za sebou a nebude mít žádné trvalé následky. O žádnou banalitu ale rozhodně nešlo. "Lékaři mi řekli, že se z tohoto onemocnění zotaví asi jen jeden ze sedmi pacientů. Bál jsem se, že nebudu moci dál závodit, ale naštěstí stále mohu," uvedl v rozhovoru Barrichello, který už sice nefiguruje v F1, ale působí v rodné Brazílii v domácích závodech Stock Car Brasil.

 

 

Rubens Barrichello má na svém kontě 322 startů v seriálu mistrovství světa vozů formule 1. Jedenáctkrát vyhrál Velkou cenu a v letech 2002 a 2004 skončil celkově druhý.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   23:45

   Běhej lesy – Lednice

   00:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   01:45

   NHL News

   02:05

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:15 01:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   01:15

   UFC Now (16)

   02:05

   Barcelona Spartan Race

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

Celý Program