Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

chystá se návrat?

St-Pierre provokuje UFC. Khabib se mnou chce bojovat, prohlásil

George St-Pierre
Zdroj: Profimedia

Georges St. Pierre se v UFC objevil naposledy před rokem a půl a za posledních pět let vybojoval jen jediný zápas. Přesto o sobě zase dává vědět. A nahlas mluví o tom, že by rád potkal v kleci Khabiba Nurmagomedova.

Ptali se ho, proč přestal být v UFC aktivní. Vždyť poslední zápas, který svedl, zvládl s bravurou, na submisi v roce 2017 porazil Michaela Bispinga.

"Spousta bojovníků na sebe váže pozornost tím, jak odcházejí do důchodu, aby se zase vrátili. Já takový nejsem. Chtěl jsem bojovat s Khabibem, on chtěl bojovat se mnou, ale UFC nám řekla, že má jiné plány. Takže k zápasu nedošlo. To je důvod, proč jsem skončil," vyprávěl Georges Saint-Pierre pro web MMA fighting.

Georges St-Pierre
Zdroj: Profimedia

Boj s Khabibem si ale prý stále představit dokáže. "Pokud bych si mohl vybrat, koho chci, vyberu právě jeho. Pak zvolím nejjednodušší možný boj a uteču s 50 miliony dolarů," vtipkoval St-Pierre.


K ruskému fighterovi má ale logicky respekt. „Khabib je ten muž, který je v kursu. Pro mě je nejlepším bojovníkem na světě. Je neporažený a nemá skoro žádnou slabinu. Nikomu se zatím nepovedlo zjistit, jak na něj. Takže tahle hádanka je pro mě opravdu zajímavá,“ naznačuje Georges Saint-Pierre touhu ještě jednou se vrátit do arény.

Khabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia

"Myslím, že existují různé oblasti boje, že jsem lepší než on. Je lepší u plotu, ale já jsem lepší v otevřeném boji,“ myslí si Kanaďan.


Jenže prý to není na pořadu dne a k bitvě mezi Khabibem a St-Pierrem nedojde. Víc užitku by prý měl z bitvy GSP sám, než organizace. "Možná nechtějí, abych ho porazil. Protože když bych pak ukončil kariéru, tak zničím vše, co do toho Dana White investoval," říká St-Pierre.

George St-Pierre
Zdroj: Profimedia

Georges St-Pierre vybojoval v 28 zápasů v MMA a pyšní se bilancí 26 vítězství a 2 proher. Obě ale dokázal Mattu Hughesovi a Mattu Serrovi vrátit.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program