nhl boje o stanley cup

St. Louis vyřadilo San Jose! Blues jsou ve finále NHL po 49 letech

Hokejisté St. Louis Blues

Hokejisté St. Louis to dokázali a po výhře 5:1 nad San Jose uzavřeli sérii poměrem 4:2 na zápasy a zahrají si ve finále NHL o slavný Stanley Cup. V závěrečném boji o Stanleyův pohár se střetnou stejně jako před 49 lety s Bostonem, v jehož barvách budou o cennou trofej usilovat útočníci David Krejčí a David Pastrňák.

Blues v play off postupně vyřadili Winnipeg, Dallas a San Jose, za které v posledním utkání nehrál Tomáš Hertl, a získali cenu pro vítěze Západní konference. Trofeje se hráči nedotkli.

Hokejisté St. Louis porazili San Jose a postoupili do finále NHL:

St. Louis v sérii prohrávalo 0:1 a 1:2 na zápasy, ale poté třikrát vyhráli se skóre 12:3. Základ posledního vítězství položili Blues už v úvodní třetině, ve které se prosadil po 92 sekundách hry David Perron a v 17. minutě využil přesilovou hru Vladimir Tarasenko.

Hertl odstoupil už v předchozím utkání po úderu do hlavy a San Jose v zápase postrádalo ještě další klíčové opory Joe Pavelského a Erika Karlssona. Oslabený tým přesto snížil ve 27. minutě z rychlého protiútoku trefou Dylana Gambrella. Domácím vrátil dvoubrankový náskok v početní výhodě z dorážky Brayden Schenn. Čtvrtý gól přidal v 54. minutě Tyler Bozak a postup zpečetil při power play Ivan Barbašev.