Špatná čísla

Nové srovnání Stramaccioniho s Jílkem: Ital měl víc bodů, přesto si pomalu balil

Jílek a Stramaccioni
Zdroj: Profimedia, Profimedia/koláž tn.cz
Téma:

Další zápas - další blamáž. Po vysoké výhře Sparty nad Karvinou před reprezentační pauzou by se mohlo zdát, že se letenský tým dal konečně dohromady. Nicméně přišel další mač, tentokrát s letos průměrnými Teplicemi a další výbuch. Statistikové už také přišli s čísly, že i za všemi nenáviděného Stramaccioniho bylo sparťanskému týmu lépe.

Čísla hovoří jasně, zatímco italský kouč měl po 13. kolech se Spartou 22 bodů, Jílek má ještě o čtyři body méně. Zarážející je i umístění Sparty, která před dvěma lety byla na pátém místě. Nyní je to ještě o dvě příčky horší, a to navíc s drtivou sedmnáctibodovou ztrátou na vedoucí Slavii.

Nicméně v podobné fázi byla hlava Stramaccioniho už téměř na pranýři a za dalších pět kol se italský kouč musel pakovat. Václav Jílek má i při stávajících číslech zatím důvěru od vedení jistou. "My věříme v práci trenéra Jílka. Jsem s týmem skoro každý den, takže vidím, jak s týmem pracuje, co po týmu vyžaduje, jak to vyžaduje, jak s hráči komunikuje,“ vyjádřil se už před časem sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický, který si ex olomouckého kouče v létě vybral a vzal ho pod svá křídla.
 

Ani Václav Jílek po další ztrátě v Teplicích, kde Sparta remizovala 1:1 nebyl příliš skeptický. „Nemyslím si, že by to bylo špatné utkání. Byla dobrá atmosféra, soupeř hrál agresivně,“ odpovídal jednoduše sparťanský trenér. „Ve chvíli, kdy jsme v jednobrankovém vedení, tak si možná tolik nevěříme, abychom utkání dohráli,“ vyjmenoval banální nedostatky současného letenského kádru, který však hodnotou patří mezi nejdražší v lize.
 

Podle webu transfermarkt.com je dokonce o 50 milionů korun dražší než soupiska současné Slavie, která válí momentálně v české lize a ve středu ji v Lize mistrů čeká slavná Barcelona.

Je otázka, jestli důvěra v trenéra Jílka je opravdu bezedná nebo ho další blamáž nakonec bude stát krk. Uvidí se už v dalším zápase, kdy Sparta přivítá doma Bohemians 1905, kteří po nepříznivých výsledcích vyhodili trenéra Martina Haška. V tabulce však ztrácí na Spartu pouze tři body. I tak by případná ztráta byla další velkou ranou pro ambice letenských.
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Olympique Lyon - Racing Strasbourg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program