dodnes to bolí

Slova od srdce: Shiffrinová po smrti táty poprvé promluvila o návratu

Mikaela Shiffrinová mluví o svém otci
Zdroj: facebook
Mikaela Shiffrinová mluví o svém otci
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 5. 3. 2020
Téma:

Hvězda světa sjezdového lyžování Mikaela Shiffrinová se měsíc po smrti svého milovaného táty rozhodla poslat vzkaz svým fanouškům. V srdceryvném videu dokonce oznámila, že zvažuje návrat na bílé svahy.

Jeff Shiffin zemřel náhle na začátku února ve svém domě nedaleko lyžařského střediska Beaver Creek. Osudným se mu stal nešťastný pád ze střechy, při kterém si fatálně poranil hlavu.


Pro Mikaelu Shiffrinovou byla ztráta muže, který ji i doprovázel po závodech naprosto zdrcující. Opustila svět závodů a skoro měsíc o sobě nedala vědět.Nyní je ale na světě video, které dokumentuje velký smutek, ale i první známky odhodlání, vrátit se. „Mnozí se také ptali na můj návrat k lyžování a závodění. Ano, během posledních několika týdnů jsem byla schopna trochu trénovat. Byl to pomalý proces, ale byla to spíš terapie na horách. Zjistila jsem, že trénink je místem, kde se cítím blíž ke svému tátovi. I přesto však poskytuje dostatek rozptýlení, aby byl pocit bolesti menší,“ říká Shiffinová mimo jiné.V polovině března se uskuteční závody Světového poháru ve švédském Aare a americká lyžařka naznačila, že právě tam se možná vrátí.


„Dnes odlétám do Skandinávie. Nechci dávat žádné sliby. Pokud ale přijde čas, postavit se zase na start, tak vlastně ani nechci mít žádný další konkrétní cíl. Jen prostě doufám, že tím udělám pár dobrých kroků. Myslím, že by to mému tátovi udělalo radost,“ dodala Mikaela Shiffrinová.


Právě v Aare zažila jedny ze svých největších úspěchů. Na loňském světovém šampionátu ve švédském středisku se stala dvojnásobnou mistryní světa ve slalomu a v super-G, třetí cenný kov získala v obřím slalomu, kde skončila bronzová.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   19:00 20:15
   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

   00:00

   Sportovní originály - 180 s Johnem Hendersonem

Celý program