fotbal Blázen

Srbský terminátor: Boule na hlavě a motanice, ale chtěl hrát dál!

Nemanja Čalasan
Zdroj: Profimedia
Téma:

O akci nebylo ve včerejší odvetě kvalifikace Evropské ligy mezi pražskou Spartou a Spartakem Suboticou nouze. Góly, tyčky, břevna, penalty, červené karty i řádění chuligánů. Kromě chvil hrůzy, které přinesl fanouškům Sparty závěrečný hvizd, nastal na Letné ještě jeden hodně děsivý moment. Po hlavičkovém souboji s domácím Costou se k zemi skácel srbský Nemanja Čalasan. Jenže světe div se, místo odchodu ze hřiště na nosítkách chtěl mermomocí zůstat ve hře.

V odvetném zápase mezi českým a srbským týmem běžela 32. minuta. Sparta už v tu chvíli vedla o jeden gól a všechno se vyvíjelo bez problémů. Jenže pak přišel jeden hodně nešťastný moment. Sparťan Costa si naběhl na hlavičku, ale naneštěstí trefil místo balonu hlavu subotického obránce Čalasana. Sám pak ihned věděl, že je zle.

Domácí zadák bez váhání volal lékařskou pomoc, která co nejrychleji spěchala za ležícím Srbem. Ten ale svým následným chováním překvapil nejednoho diváka na Letné. Dvaadvacetiletý Nemanja Čalasan totiž na lékaře nedal. Místo odchodu za postranní čáru zamířil opačným směrem – na hřiště.

Otřesený fotbalista jistě nevěděl, co se děje. Zato lékaři i spoluhráči měli jasno. Střelec úvodního gólu Subotici v prvním zápase měl minimálně otřes mozku. Napůl násilím se pak podařilo dostat subotickou 40ku za lajnu. V záběrech kamer pak bylo jasně vidět, že má Čalasan na hlavě obrovskou bouli. To už musel i on sám uznat, že něco není v pořádku.

Na zranění ale Srb po zápase určitě nemyslel. Jak už víme, Spartak Subotica vyřadila Pražany z bojů o Evropskou ligu a sám Čalasan se pod to také zapsal výrazným písmem.

med TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program