Jiří Procházka

Srbská ocel anebo čečenský lev. Tahle trojice porazila Procházku

Vítězové nad Jiřím Procházkou
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz
David Panuška
David Panuška
Aktualizováno 20:39
3.5. 2021 20:32
Téma:
UFC

Jiří Procházka je aktuálně dost možná největší sportovní hvězdou na českém území. Cesta do nejuznávanější organizace ale něco obnášela, včetně tří proher. Kdo jsou zápasníci, kteří Denisu v minulosti porazili?

Český bojovník se radoval z výhry již v osmadvaceti případech, ale v minulosti také třikrát padl. Naposledy před šesti lety. Mezitím rodák z Hostěradic vyhrál třináct zápasů a stal se šampionem organizace Rizin.


Po dvou výhrách v UFC se Procházka navíc dostane k titulovému zápasu, jeho nástup do nejkvalitnější organizace smíšených bojových umění oslňuje širokou veřejnost. Tady jsou tři jména, která v minulosti Denisu přemohla.
Bojan Veličkovič

Aktuálně dvaatřicetiletý Srb se s českým zápasníkem potkal v prosinci roku 2012, kdy byl pátým soupeřem zatím neporaženého Procházky. Na domácím turnaji v Bělehradě zvítězil po technickém knokautu.


V pozdějších letech se ale ukázalo, že Procházka bude kvalitnějším a úspěšnějším zápasníkem. Veličković se do UFC dostal v roce 2016 a při premiéře hned zvítězil. Následovala ovšem remíza a prohra. Bojan nakonec nastoupil k šesti zápasům, třikrát prohrál a jednou remizoval.
Veličković v kariéře vyhrál osmnáct duelů a deset jich prohrál. Naposledy se představil na domácím Serbian Battle Championship, kde drží sérii dvou výher v řadě. Předtím zápasil v organizaci PFL, kam šel po konci v UFC. Nastoupil k šesti zápasům, ale vyhrál jediný.
 


Abdul-Kerim Edilov

Druhým přemožitelem Jiřího Procházky se stal ruský zápasník Edilov, jenž si připsal výhru v polovině roku 2013. Stalo se tak v rámci turnaje v Moskvě, kde Procházka prohrál po škrcení zezadu, známé pod pojmem rear-naked choke.


Od této doby již Edilov neprohrál, ale od roku 2017 již oficiálně nezápasil. Právě v posledním zápase se utkal v organizaci UFC s Bojanem Mihajlovićem, kterého srazil ve druhém kole technickým KO. Z UFC odešel, aby se přidal k čečenské organizaci.Muhammed Lawal

Zatím poslední přemožitel Jiřího Procházky. Američan Lawal českého zápasníka zdolal v organizaci Rizin na konci roku 2015. O čtyři roky později ovšem došlo k odvetě, kdy se radoval Procházka a získal tak titul v polotěžké váze.


Dnes čtyřicetiletý Lawal během své zápasnické kariéry okusil organizace Bellator a Rizin, ale nikdy se nedostal do UFC. Celkem jednadvacetkrát se radoval z výhry, desetkrát prohrál. V posledních čtyřech rvačkách padl a v roce 2019 oznámil konec kariéry, hned po skončení zápasu s Kapelem.
 
Z Jiřího Procházky se stala světová MMA hvězda:


VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Tipsport Premier League 2021

   13:05 15:35
   15:35

   Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   18:35

   Kolo pro život - Dobřichovice

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Český motorsport 2021 (2)

 • Nova Sport 2

  • World Cup of Pool 2021

   13:00 17:00
   17:00

   Házená: HBW Balingen - Weilstetten - GWD Minden

   18:30

   World Cup of Pool 2021

   22:30

   NBA Triple (8)

   22:40

   NBA: Los Angeles Lakers - New York Knicks

   00:40

   Ligue 1 Highlights (36)

Celý program