Spurterskou etapu vyhrál Australan Ewan, Sagan jde do zeleného trikotu

Cyklista Caleb Ewan
Otava redakční fotka
Marek Otava
31.8. 2020 17:48

Vítězem třetí etapy na Tour de France se stal Caleb Ewan. Australský spurter se ve finiši prohnal kolem všech soupeřů včetně Petera Sagana a slaví čtvrtou kariérní výhru na slavném francouzském závodu.

Jezdec stáje Lotto Soudal se v průběhu závodu držel v bezpečí pelotonu. Ale v závěrečném finiši předvedl své rychlostní vlohy.

V cílové rovince se Ewan s přezdívkou "kapesní raketa" doslova prohnal kolem svých soupeřů, včetně Petera Sagana a slaví své čtvrté vítězství na Tour de France. Poprvé vyhrál 26letý závodník etapu na francouzské Grand Tour v minulém roce.

Žlutý dres uhájil Francouz Alaphilippe, který jako lídr závodu vyjede i do úterní kopcovité etapy.

Slovák Peter Sagan skončil ve třetí etapě až na pátém místě, nicméně dojel na lepším umístění než Alexander Kristoff, což znamená, že se slovenský jezdec stáje Bora oblékne do zeleného dresu pro nejlepšího spurtera.

Čeští cyklisté Roman Kreuziger a Jan Hirt dojeli do cíle se ztrátou 2:50 minut na vítěze.