hokejový hit

Konec srandy: Sportovní psycholog rozcupoval řeč hokejového trenéra!

Michal Šafář a Martin Stloukal
Zdroj: Profimedia
Michal Šafář a Martin Stloukal
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 15. 6. 2020
Téma:

Hokejové prostředí ostrou, chvílemi trochu vulgární a mnohdy velmi vtipnou „motivační“ řeč trenéra Martina Stloukala schvaluje. Dokonce i sám hlavní hrdina je prý rád, že nahrávku někdo vynesl z kabiny. Když ale viděl souhlasné komentáře sportovní psycholog Michal Šafář, musel zareagovat...

Martin Stloukal se stal opravdu skoro přes noc celebritou. Jeho hlášky směrem k náctiletým svěřencům se glosují po celé republice. Ani nebyla potřeba sprostá slova, taková „věrnostní karta v tvarohárně“ prostě zní tak nádherně, že se musíte řezat smíchy. 


Řeč hokejového trenéra Martina Stloukala:„Já bych se za normálních okolností zasmál a dál to nekomentoval, ale jelikož to tady s nadšením, že ´konečně někdo řekl pravdu´ sdílejí někteří mí bývalí studenti, tak mám pocit pedagogického selhání,“
píše ve svém komentu na sociálních sítích „pod čarou“ několika poznámek sportovní psycholog Michal Šafář.


Anketa

Byla podle vás trenérova řeč v pořádku?

Hlasovalo 1032 lidí.


Odborník, který pár let spolupracoval i s dvojnásobnou vítězkou Wimbledonu Petrou Kvitovou sepsal devět poznámek, díky kterým se dá koukat na Stloukalovu řeč také trochu jinak.

 

A hned tou první to populární kouč docela schytal: „Pokud máš přirozený trenérský respekt, nepotřebuješ takhle borce fénovat. Teda alespoň ne moc často,“ myslí si sportovní psycholog.


Šafář zároveň přidává, že trenér má být u této věkové kategorie vzorem a „převozníkem přes pubertu“ a ne parodií vlastního nemožného fotra. Nabádá k budování důvěry náročností, důsledností a výtky má i ke slovům směrem k rodičům.

 
„Skončil, vyhazuju ho! Druhou věc, která mě nasrala, bylo to, že mně zavolala jeho matka. Pánové, já vám na to seru! Nebudu se bavit s vašima matkama! Ani s jednou! Hokej hrajete vy!“ pravil Martin Stloukal.

 


Je to ale prý také trochu jinak. „Když před svými svěřenci shazuješ jejich rodiče (bez ohledu na to, jak moc ´kreténsky´ se chovají) ničíš hlavně svou autoritu,“ tvrdí renomovaný sportovní psycholog.

 


Trenérský výstup Martina Stloukala řeší v pondělí i samotné vedení hokejového klubu Technika Brno. „Nadále si stojíme za tím, že se jedná o vyvolanou cílenou tendenční kauzu s cílem poškodit velmi úspěšnou práci našeho klubu za posledních osm let. Je s podivem, že nahrávka cíleně unikla do médií den poté, co jsme se domluvili na převodu práv k Extralize juniorů,“ stojí v prohlášení klubu na jeho webových stránkách.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Olomouc

   10:45 11:00
   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

   15:55

   Ötztal Cycle Marathon - 40 year anniversary

Celý program