další omezení

Sportovní akce v ČR v ohrožení! Jak to bude s biatlonem a EL?

Skok Aleš
Aleš Skok
5.2. 2021 17:18
Téma:

Po příjezdu do České republiky je nově povinná pětidenní karanténa. A to se také týká profesionálních sportovců. Jak to tedy bude například se Světovým pohárem v biatlonu, běhu na lyžích nebo zápasem Evropské ligy mezi Slavií a Leicesterem?

Nově se pětidenní karanténa týká příjezdu lidí z velmi rizikových zemí, mezi které aktuálně patří Británie, Portugalsko Španělsko, Slovensko, Slovinsko, Irsko, pobaltské státy a většina zemí, které nejsou v Evropské unii.

 

Nově se musí při cestě z těchto zemí člověk testovat před odjezdem, následuje karanténa a poté další test. Po deset dnů by měli všichni nosit respirátor alespoň třídy FFP2. Vše platí i pro profesionální sportovce.

 

"V současné době ministerstvo (zdravotnictví) nevydává žádné výjimky, pravidla se tudíž vztahují i na sportovce, kteří se účastní sportovních utkání v bublině a cestují do ČR," objevilo se na facecbookovém profilu Národní sportovní agentury.

 

 

Problém se tak objevuje pro pořadatele Světového poháru v běhu na lyžích, který se má v Novém Městě na Moravě konat od 20. února.

 

Světový pohár dostal výjimku a měl by se konat za mimořádných hygienických opatření. Už takhle se všechny díly SP konají v takzvaných bublinách. Navíc všechny země, mimo ty severské, už potvrdily svou účast. Tato situace ale všechno opět mění.

 

O výjimku bude usilovat i prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza. V Novém Městě se mají konat v první polovině března dvě kola Světového poháru biatlonistů. Navíc povinná karanténa by se dotkla většiny startovního pole.

 

 

Pro Čechy však nejde o jediný problém. Blíží se mistrovství světa ve slovinské Pokljuce a český tým by tak musel po příletu také do karantény.

 

Do karantény by měli jít také fotbalisté Leicesteru, které čeká první kolo vyřazovací fáze Evropské ligy s pražskou Slavií. Vzhledem k nabitému programu je to ale vyloučené. I Slavia tak žádá o výjimku.

 

Karanténa by se měla týkat i slávistů po návratu z Anglie. Což by byl značný problém, jelikož tři dny na to má hrát na Slovácku. Slávistické vedení ale s karanténou předběžně počítá a zápas tak bude pravděpodobně odložen.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:05 13:35
   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program