Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 9. 2017
reakce spory s prezidentem

Sportovci proti Trumpovi: V neděli hromadně protestovali!

Baltimore - Jacksonville
Zdroj: Profimedia

Atmosféra v americkém sportu je čím dál hustší. Především tedy, co se týče vztahu tamních sportovců a prezidenta USA Donalda Trumpa. Vzájemný boj dospěl do další fáze, fotbalisté v zámořské NFL se uchýlili k velkému protestu.

Začalo to protestem fotbalistů proti údajné rasové nerovnosti a policejní brutalitě proti menšinám. Ti v reakci na to provokativně poklekli při americké hymně. To se ovšem velice nelíbilo prezidentu Trumpovi a jejich počínání označil jako neúctu. "Nerad uvidím některé z majitelů klubů NFL, kteří to budou ignorovat. Vyhoďte ty zku.vysyny! Musí skončit!" vyzval majitele klubů.
 

Jenže ani reakce na jeho slova na sebe nenechala dlouho čekat. Ozvaly se i hvězdy NBA. Například hvězdný LeBron James. "Přijít do Bílého domu byla velká pocta. Dokud ses tam neukázal..." vzkázal Trumpovi prostřednictvím Twitteru.
 

A v neděli pak přišly protesty i ze strany fotbalistů NFL. Spojily se celky Baltimore Ravens a Jacksonville Jaguars, které se proti sobě postavily v anglickém Wembley. Během americké hymny hráči obou týmů poklekli, když ale začaly hrát tóny hymny britské, znovu povstali.
 

Nebylo to ale jen o těchto dvou klubech. K protestům se připojili také hráči New England Patriots, Miami Dolphins či Tampy Bay Buccaneers

msl TN.cz