Další biatlonový úspěch

Znovu na bedně! Vítková dojela v závodě s hromadným startem třetí

Biatlon - Veronika Vitková
Zdroj: ČTK
Téma:

Další umístění na stupních vítězů si připsal český biatlon. Veronika Vítková dokázala v dramatickém finiši závodu s hromadným startem vybojovat třetí místo. Do elitní desítky se vešla i devátá Gabriela Soukalová. Třetí Češka Jitka Landová skončila v Ruhpoldingu šestadvacátá.

Vítková se Soukalovou se od začátku závodu držely na čele závodního pole. První střelba jim však nevyšla úplně podle představ, když obě jednou chybovaly a musely jet na trestné kolo. Čistě ale střílela Landová, která po první položce figurovala na patnáctém místě. Těsně za ní byly i ostatní Češky.

 

Střelba vleže pořadím vůbec dost zamíchala. Chyby se totiž nevyvarovaly ani favoritky Darja Domračevová z Běloruska, Finka Kaisa Mäkäräinenová a ukrajinská závodnice Valj Semerenková.

 

Na druhé „ležce“ střílely bez nutnosti trestného okruhu tentokrát dvě české závodnice. Gabriela Soukalová se posunula na desáté, Jitka Landová na jedenácté místo. Podruhé musela kroužit jen Veronika Vítková, která byla po projetí mezičasu průběžně jednadvacátá. Na čele už byly Domračevová s Mäkäräinenovou, které tentokrát nechybovaly.

 

Pro Jitku Landovou se stala osudnou první střelba vestoje. Po dvou nepřesných střelách vypadla z první dvacítky. Soukalová s Vítkovou pálily mimo jednou a byly na osmém respektive sedmnáctém místě. Pořadí se měnilo i na čele, když střelecky selhaly běloruská i finská závodnice a po střelbě figurovaly ve druhé desítce.

 

Domračevová však opět předvedla fenomenální běžecký výkon a na poslední střeleckou položku přiběhla jako první. O pár vteřin později už bylo jasné, kdo dnešní závod vyhraje. Běloruska se ani jednou nemýlila a vyrazila do poslední části závodu s téměř desetivteřinovým náskokem.

 

Do hry o stupně vítězů se vrátila Veronika Vítková, zastřílela čistě a posunula se na páté místo. Soukalová byla devátá, Landové patřila šestadvacátá příčka.

 

Ve strhující bitvě o třetí místo nakonec Vítková přesprintovala Ukrajinku Semerenkovou i Francouzku Bescondovou a vybojovala další umístění v nejlepší trojce. Do první desítky se vešla i Gabriela Soukalová, která brala deváté místo. Jitka Landová skončila ve svém prvním „masáku“ v kariéře na šestadvacátém místě.

 

Biatlon – závod s hromadným startem (Ruhpolding): 1. Domračevová (Běl.) 35:17,5 (3 trestné okruhy); 2. Preussová (Něm.) + 16,5 (2); 3. Vítková + 22,9 (3) 9. Soukalová + 44,2 (3); 26. Landová + 2:29,4 (3)

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:25

   Finálová série Stanley Cupu 2018

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Jakubem Voráčkem

   01:15

   NHL – akce měsíce

   01:25

   Zvedni se z gauče (1)

   01:40

   Czech Rally - Ohlédnutí za sezonou 2019

 • Nova Sport 2

  • 19:00 21:20

   Finálová série NBA 2018

   21:20

   Fotbal: MLS - Efekt Davida Beckhama

   22:00

   Šipkařská škola Karla Sedláčka - Míření

   22:05

   World Darts Championship 2020

   01:25

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:40

   NHL: Dominik Kubalík - hvězdný nováček

Celý Program