Sudová chce za oceány uhájít třetí místo ve Světovém poháru

Světový pohár akrobatických lyžařů pokračuje v sobotu třetím závodem v kanadském Mont Gabrielu a česká reprezentantka Nikola Sudová chce v šestitýdenní tour za oceány minimálně udržet průběžné třetí místo. Čerstvé dojmy sdělila Sudová z Kanady prostřednictvím svého týmu Vittore Team.

"Na závody se těším, ale při první tréninkové jízdě na tomhle kopci jsem svůj den zrovna neměla," prohlásila devětadvacetiletá Sudová.
 

Závodnice Dukly Liberec byla v úvodu sezony třetí v individuální jízdě v Ruce a pátá v duálech v Méribelu, za což ji patří průběžně třetí místo ve Světovém poháru. Za suverénní Američankou Kearneyovou (200 bodů) a jen o bod před ní druhou Outtrimovou (106). "Kdybych se na stejné pozici, nebo ještě o kousek výš, vracela v únoru domů, byla bych spokojená," plánuje ambice na sérii osmi závodů v Kanadě, USA, Číně a Japonsku.
 

V Mont Gabrielu se chystá o víkendu velký svátek. Kanaďané freestylové lyžování milují, mají v něm své hvězdy v čele se třemi sestrami Dufour-Lapointeovými v boulích. Tady navíc závodí společně s akrobatickými skokany. A na prémiích se celkem rozdá 66 000 dolarů. "Je mínus šest, chumelí… Snad to o víkendu bude lepší," přeje si Sudová.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Do svých jízd neplánuje změny. Tedy na horním skoku helikoptéru, na dolním salto s krosem. A hlavně jet rychle! Až do superfinále. Přes vánoce neměla mnoho šancí k tréninku na sněhu. "Jezdila jsem jen tři dny na Tanvaldském Špičáku. Ale nabrala jsem síly a vždycky odpoledne trénovala v posilovně a běhala i na dráze. Fyzička by měla jít nahoru," řekla Sudová.
 

Ta se za oceán vydala Sudová se značnou nadváhou ve dvou ohromných kabelách, trenérem Herotem a fyzioterapeutkou. "Závodění mě pořád baví, jen to věčné balení tašek, kdyby tam nebylo," usmála se Sudová a dodala: "Po sportovní stránce mám nejraději Calgary, tam je těžký kopec, vyhovuje mi. A okolí má nejkrásnější zase Deer Valley, kde se jela olympiáda v roce 2002."

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   15:05 16:55
   16:55

   Czech rally 2020 (1)

   17:20

   Rychlá kola (7)

   17:45

   Hokej: Jaroslav Pouzar - 1.český vítěz Stanley Cupu

   18:05

   NHL Classic games: Chicago Black Hawks - Edmonton OilersVítezný gól Jaroslava Pouzara ve Finále Konference Clarence Campbella (3.5.1983)

   19:50

   Element (417)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   15:00 16:50
   16:50

   RunTour - Ostrava

   17:00

   Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:45

   Nova Cup - Most

   19:00

   NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   20:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

Celý program